جشنواره های رسانه های علوی ،دفاع مقدس و مهر محرم برگزار می شوند

|
0 دیدگاه

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۶ مهرماه میزبان نشستی با حضور اصحاب رسانه بود تا در خصوص برگزری جشنواره های خود در حوزه های دفاع مقدس ، رسانه های علوی و  محرم توضیحاتی ارائه دهد.

علی حبیبی دبیر جشنواره رسانه و دفاع مقدس در این  نشست خبری گفت: برگزاری نخستین دوره جشنواره دفاع مقدس در سال گذشته حرکت جدیدی بود که در فضای مجازی اتفاق افتاد، باید جشنواره متعدد در موضوعات مختلف دفاع مقدس هر سال برپا شود.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس به عنوان فرهنگ و اصل راهبردی مطرح می شود اظهار کرد: باید موضوع دفاع مقدس و مقاومت را همواره در دستور کار خود داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه جشنواره دفاع مقدس و رسانه های علوی در بخش های تخصصی و
مردمی برگزار می شود ادامه داد: در بخش تخصصی آثار تولیدی حرفه ای به نمایش گذاشته شده و مردم نیز می توانند این آثار را داوری کنند.
به گفته وی در بخش مردمی نیز هر نوع اثر کوچک و بزرگ می تواند در این جشنواره شرکت کند.
وی کیفیت جشنواره رسانه های علوی و دفاع مقدس را در حضور حداکثری مردم دانست و افزود: هر کسی با هر توان و با هر مقدار اثر می تواند در این جشنواره حضور یابد.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس نسخه درمان بسیاری از مشکلات و گرفتاری های جامعه در حوزه فرهنگ است اظهار کرد: سازمان ها و نهادهای دفاع مقدس درگیر روزمرگی و برگزاری چند همایش شده اند در حالی که باید به اولویت اصلی که همان موضوعات دفاع مقدس در فضای مجازی است توجه کنند.
وی تصریح کرد: سازمان های مرتبط با دفاع مقدس بودجه هایی دریافت می کنند که خروجی ندارد و این گلایه ما از متولیان امر است که باید آنان در فضای مجازی بیشتر از گذشته فعالیت داشته باشند تا نسل جوان آگاه شود.
وی خاطر نشان کرد: جشنواره دفاع مقدس جامع ترین بانک دیجیتال دفاع مقدس است که از ۶ سال پیش شکل گرفته است.
وی گفت: مردم از امروز می توانند به سایت دفاع مقدس مراجعه کنند و آثار خود را ارایه دهند ضمن اینکه اختتامیه این جشنواره در سال آینده برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: جشنواره رسانه های علوی نیز به نشانی WWW.MS.IR بوده و علاقمندان می توانند آثار خود را در این سایت ادامه دهند و مراسم اختتامیه آن نیز اعلام خواهد شد.

دبیر اجرایی جشنواره مهر محرم نیز در این نشست گفت: این جشنواره در قالب فیلم و عکس و فیلم کوتاه در سمنان برای دومین سال به صورت بین المللی و برای نهمین سال به طور ملی برگزار می شود.
میثم قدس پور اظهار کرد: این جشنواره در راستای سیاست کلان و راهبردی وزارت ارشاد در حمایت و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برگزار شده تا بتوانیم دبیرخانه جشنواره مهر محرم را به دیجیتال تبدیل کنیم.
وی ادامه داد: رشد فرهنگ عاشورایی در فضای مجازی و استفاده از ظرفیت های بالقوه برای ارائه به علاقه مندان فرهنگ و هنر عاشورایی، مهم ترین هدف برگزاری مهر محرم است و تلاش داریم با همگرایی ملی و بین المللی در تولید و نفش آثار دیجیتالی عاشورایی بیش از گذشته فعالیت کنیم.
قدس پور اضافه کرد: آشنایی مردم با آیین های عزاداری و فرهنگ سازی و استفاده بهینه از ابزارهای دیجیتالی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است که به صورت عکس و فیلم کوتاه اجرا می شود.
وی تصریح کرد: در بخش فیلم کوتاه جشنواره، داستان کوتاه، مسند هماهنگ، پویانمایی تجربه (تولید اثر با تلفن همراه) در بخش عکس به صورت تک عکس و مجموعه عکس و تجربه
(تولید اثر به صورت تلفن همراه ) علاقه مندان می توانند آثار خود را ارایه دهند.
دبیر اجرایی جشنواره مهر محرم مراسم و آیین های عزاداری، نگاه های هنری نو و خلاقانه به عاشورا و راهپیمایی اربعین حسینی را از موضوعات این جشنواره عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد: ارایه فیلم کوتاه به صورت پستی نیز ممکن خواهد بود و علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی مهر محرم تا ۲۰ آذر ارسال کنند و مراسم اختتامیه در دهه فجر برگزار می شود.
به گفته وی در این جشنواره داوری مردمی وجود خواهد داشت و مردم می توانند با مراجعه به سایت جشنواره آثار را ببیند و به آن رای دهند.
وی افزود: سال گذشته ۶۴۰۰ اثر ارسال به جشنواره ارسال شد.
علی اکبر شیرکوند معاون فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست گفت: شناسه الکترونیکی برای تمامی آثار دیجیتالی تولید شده صادر می شود و در واقع این صیانت از مالکیت معنوی تولید کنندگان است.
وی افزود: جشنواره هایی که امسال با عنوان علوی، دفاع مقدس و مهر محرم برگزار می شود بحث داوری های مردمی برای جشنواره ها بسیار مهم و مدنظر است و ما می خواهیم مردم آثاری را که در این جشنواره ارایه شده اند بازدید کرده و آنها را داوری کنند.
وی تصریح کرد: برای داوری های مردمی نیز جوایزی در نظر گرفته شده که در اختتامیه این جشنواره ها به آنها اعطا می شود.

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.