جهش قیمت جهانی طلا متاثر از تخمین شاخص های اقتصادی انگلیس و کانادا

|
0 دیدگاه

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: پیش بینی های مختلف کارشناسان از برخی شاخص های اقتصادی کشورهای انگلیس و کانادا در روز جاری، سبب شده است معاملات و نقل و انتقالات طلا در بازار سرعت گیرد و در نتیجه جهش قیمت را در هر اونس طلای جهانی شاهد باشیم.

محمد کشتی آرای  با اشاره به آخرین وضعیت قیمت طلا در بازار آزاد افزود: جهش قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی منجر به افزایش قیمت انواع مسکوکات طلا در بازار ایران شد.
به گفته وی، عصر امروز مقرر است برخی شاخص های اقتصادهای مهم و مطرح جهان اعلام شود که عمده آنها مربوط به انگلستان و کاناداست.
کشتی آرای بیان داشت: پیش بینی های مختلف کارشناسان از این شاخص ها سبب شده است معاملات و نقل و انتقالات طلا در بازار سرعت گیرد.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، شاخص مسکن و تولیدات صنعتی انگلستان و تصمیم گیری درباره آنها را عمده شاخص هایی عنوان کرد که به یکباره افزایش حدود ۱۹ دلاری اونس جهانی طلا را موجب شدند. قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی از یک هزار و ۳۳۲ دلار در معاملات روز گذشته امروز به حدود یک هزار و ۳۵۱ دلار افزایش یافته است.
کشتی آرای گفت: همین مساله، قیمت سکه طلا را در بازار ایران بطور میانگین حدود ۸۰ هزار ریال بالا برده است.
وی افزود: شاخص های اقتصادی آمریکا نیز هر هفته روزهای چهارشنبه یا پنجشنبه اعلام می شود که باید منتظر ماند و دید اعلام آنها چه تاثیری بر بازارهای جهانی خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، برپایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران و تا لحظه انتشار این خبر، امروز هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۹۰ هزار ریال افزایش قیمت ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال، هر قطعه نیم سکه با ۳۰ هزار ریال افزایش قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار ریال و هر قطعه ربع سکه نیز با ۵۰ هزار ریال افزایش قیمت، سه میلیون و ۳۰ هزار ریال دادوستد شد.
در معاملات امروز بازار آزاد، هر قطعه سکه یک گرمی با ۱۰ هزار ریال افزایش قیمت نسبت به دیروز یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۱۷۰ ریال داد و ستد شد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا نیز با ۲۰ دلار و ۱۰ سنت افزایش قیمت نسبت به دیروز یک هزار و ۳۴۹ دلار و ۶۰ سنت قیمتگذاری شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.