حجم کالای قاچاق وارداتی به کشور چقدر است؟

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه در کنترل قاچاق کالا تاکنون موفق نبوده ایم، گفت: حجم کالای قاچاق که در سال وارد کشور می شود، حدود ۱۵ میلیارد دلار است.

علیرضا جمشیدی روز یکشنبه در آئین معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی با اشاره به اینکه قاچاق کالا علاوه بر اینکه مروج فرهنگ دروغ و فساد اداری است، اظهارکرد: این امر باعث رکود کسب و کار و تولید داخلی و همچنین نفوذ پول های کثیف در اماکن قدرت می شود.

وی افزود: بیانات رهبری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به روشنی وظیفه این سازمان و دیگر دستگاه های اجرایی را مشخص کرد و این حکم داده شد که اگر کالایی به صورت قاچاق وارد کشور شد در انظار به آتش کشیده تا انگیزه های قاچاق از ریشه خشکانده شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون زمان برخورد با امر کثیف قاچاق فرا رسیده و لازمه آن هم بستن مبادی ورودی و عرضه کالای قاچاق است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه از تخلف ۶ هزار میلیارد ریالی یک بیمارستان در تهران خبر داد و تصریح کرد: این بیمارستان در ردیف پنج بیمارستان برتر کشور قرار دارد که در زمینه عرضه دارو تخلف داشته است.

وی افزود: رسیدگی به تخلفات دارویی یکی از اولویت های کنونی سازمان تعزیرات حکومتی را تشکیل می دهد.

جمشیدی با بیان اینکه پیش گیری از جرم یکی از رویکردهای این سازمان است، خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار صنف در کشور وجود دارد که از این تعداد ۷۵۰ هزار صنف بدون پروانه است و این تعداد با زندگی ۲۵ میلیون نفر در ارتباط غیر مستقیم است.

وی افزود: خوشبختانه صنوف در زمینه مبارزه با کالای قاچاق همکاری لازم را داشته اند و در برگرداندن احساس آرامش به بازار و مردم تمام تلاش خود را انجام داده اند.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی هم در این آئین گفت: امر پیشگیری و تشدید مجازاتها در سازمان تعزیرات حکومتی دارای اهمیت خاصی است که بایستی به آنها رسیدگی و توجه بیشتری شود.

حجت الاسلام نورالله قدرتی گفت: اگر ما امروز می خواهیم در برابر استکبار بایستیم باید زیربنای اقتصاد را تقویت کنیم و لازمه آن هم جلوگیری از قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی است.

در این آئین از زحمات ایرج عزیزی تکریم و سید جواد سیدالموسوی به عنوان مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی معارفه شد.

سیدالموسوی پنجمین مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان شمالی پس از ایرج عزیزی، داریوش جودکی، محمدمهدی مهاجریان مقدم و علی اکبر عبداللهی است.

وی پیش از این مسؤولیت معاونت تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی را بر عهده داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.