خانه‌ ای که در قلب یک صخره ساخته خواهد شد

|
0 دیدگاه

سال گذشته طرحی از یک خانه بتنی در قلب یک صخره مورد استقبال شدید مردم در اینترنت قرار گرفت. حال به نظر می‌رسد رویای طراحان این خانه به واقعیت پیوسته و شخصی حاضر شده است که این خانه را بسازد.

گروهی متشکل از معماران هلندی به نام OPA (پلتفرم باز برای معماری)، سال گذشته خانه‌ای را در قلب صخره طراحی کردند که تماما از بتن بوده و بر روی سقف آن، یک استخر قرار داده شده که به افزایش میزان روشنایی محیط داخلی نیز کمک می‌کند.

حال یک مشتری با بودجه کافی برای ساخت این خانه پیدا شده و قرار است آن را در لبنان بسازند. خانه بتنی قرار است در ارتفاعی معادل ۱۶۰۰ متر بلندتر از سطح دریا ساخته شود.

این مدل طراحی‌ها زیاد است اما کمتر اتفاق می‌افتد که از روی کاغذ و ماکت، در نهایت شکل واقعی به خود بگیرند و ساخته شوند، حتی در دنیای واقعی نیز ممکن است به موفقیت نرسند و ساخت پروژه به حالت تعلیق دربیاید.

با این حال هم‌اکنون پروژه‌ی ساخت خانه‌ای در قلب صخره‌ها در دست احداث است و موسس OPA، آندو واسیلیو گفته است که طرح خانه بتنی آنها برای اینکه در اینترنت سر و صدا کند طراحی شده بود. او در مصاحبه‌ای اعلام کرده است: تلاش کردیم یک طراحی پر از احساس و از هر نظر فوق العاده بسازیم که درنتیجه پلتفرممان و همچنین فلسفه‌ای که در طراحی معماری داریم را نشان دهد.

7-2 7-3

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.