خودروهای لوکس ترخیص نشدند

|
0 دیدگاه

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو خبر داد، گمرک هنوز رای دیوان عدالت اداری مبنی‌بر صدور مجوز واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی که قبل از مصوبه ممنوعیت واردات ثبت سفارش شده بودند، را اجرا نکرده است.

نیمه شهریورماه امسال دیوان عدالت اداری درباره مصوبه ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی اعلام رای کرد که برداشت‌های اشتباه از این رای باعث شد تا دیوان با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی درباره این رای بدهد. بر این اساس، دیوان عدالت تأکید کرد واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی همچنان ممنوع بوده و این مجوز فقط شامل آن دسته از واردکنندگانی است که قبل از ممنوعیت اقدام به ثبت سفارش کرده‌ بودند.

در حال حاضر نیز با وجود آنکه ۲۰ روز از صدور رای دیوان عدالت برای تعیین تکلیف تعدادی از خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی می‌گذرد، هنوز آماری از تعداد خودروهای ترخیص شده با این رای اعلام نشده است. در این مورد، فرهاد احتشام زاده رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه قرار بود بعد از رای دیوان؛ گمرک اقدامات لازم را برای اجرایی شدن مصوبه انجام دهد، گفت: هنوز آماری از تعداد خودروهای ترخیص شده در اختیار انجمن نیست؛ البته به‌نظر می‌رسد به محض اجرا این آمار در گزارش مهرماه امسال میزان خودروهای وارداتی درج شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.