خودروهای مجهز به اتصالات نسل ۵ با تأسیس انجمن خودروهای ۵جی

|
0 دیدگاه

سه خودروساز برتر جهان و ۵ اپراتور بزرگ مخابراتی با ایجاد انجمن ۵G می‌خواهند خودروهای نسل آینده را مجهز به اتصالات نسل پنجم و اینترنت اشیاء کنند.

انجمن موسوم به ۵G Automotive Association باهدف اتصال شبکه‌ای خودروها و مجموعه حمل‌ونقل توسط آئودی، بی ام و (بی ام دبلیو)، دایملر، اریکسون، هوآوی، اینتل و نوکیا تأسیس شد تا به عرضه محصولاتی دست بزنند که ضمن اتصال همیشگی و پایدار، امنیت را برای حمل‌ونقل دیجیتال در یک شهر هوشمند به ارمغان بیاورد.

نسل پنجم تلفن همراه یا ۵G با پشتیبانی از حجم وسیعی از دیتا با تأخیر زمانی بسیار پایین و در دسترس و فراهم بودن دائمی می‌تواند ارتباطات امنی را در برگیرد و با پروتکل تعریف‌شده «ارتباطات خودرو به هر چیزی» / C-V2X امکان رانندگی بدون دغدغه و مشکل را به ارمغان بیاورد.

این امر، فرصت جدید برای یکپارچه‌سازی سیاست‌های خودروسازان و اپراتورهای مخابراتی را در سطح جهانی ایجاد می‌کند و باعث توسعه پلتفرم یونیورسال و عالم‌گیر در این زمینه می‌شود.

فناوری ناشی از C-V2X ارتباطات بی‌سیم با سرعت‌بالا را با تأییدیه امن و توزیع دیتا در محیط کلود فراهم می‌سازد و کریستوف گروته پرزیدنت بی ام و ضمن تأکید روی این نکته می‌گوید شبکه ۵G می‌تواند در امر توسعه خودروهای خودران کمک بزرگی باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.