درآمد ۴ ماهه فروش نفت چقدر بود؟

|
0 دیدگاه

بر اساس آمارها منابع حاصل از نفت و فرآورده‌های نفتی در ۴ ماهه امسال ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل منفی ۲۴٫۹ درصد بوده است.

وضعیت بودجه عمومی دولت در ۴ ماهه نخست سال نشان می‌دهد درآمدهای کشور در این مدت ۳۹ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان بوده که مصوب ۴ ماهه آن ۵۳ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین کل برآورد مصوب سال ۹۵ بالغ بر ۱۵۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

بر اساس آمارهای بانک مرکزی درآمدهای مالیاتی در این مدت ۲۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و سهم سایر درآمدها ۱۰ هزار میلیارد تومان وصول شده است.

بر اساس این اطلاعات در ۴ ماهه امسال بالغ بر ۶۰ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان به پرداخت‌های هزینه‌ای (جاری) اختصاص یافته است.

منابع حاصل از فروش نفت خام در ۴ ماهه امسال ۸ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به عملکرد سال قبل در این مدت منفی ۱۷٫۲ درصد بوده است. همچنین منابع حاصل از فرآورده‌های نفتی نیز ۱۰ هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان گزارش شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل منفی ۲۴٫۹ درصد است.

نکته مثبت و حائز اهمیت این گزارش مربوط به نسبت مالیات‌ها به پرداخت‌های هزینه‌ای است که از سال ۹۳ تاکنون این نسبت افزایش یافته و به ترتیب از ۴۵٫۵، ۴۷ به ۴۹٫۱ درصد در سال ۹۵ رسیده است.

طبق این گزارش، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (پرداخت‌های عمرانی) نسبت به ۴ ماهه سال ۹۴ عملکرد کمتری داشته و با پرداخت هزار میلیارد تومان منفی ۲۸٫۳ درصد نسبت به مدت مشابه بوده است در حالی که مصوب پرداخت ۴ ماهه باید ۱۹ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.