درجازدن شاخص بورس در آستانه عید قربان

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (یکشنبه) در جا زد و تنها با سه واحد رشد به ۷۶ هزار و ۶۴۳ واحد رسید.

حجم و ارزش معاملات بازار سرمایه در آستانه عید قربان کاهش یافت و به حدود ۷۹۰ میلیارد و ۷۹۳ میلیون ریال رسید.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد بیشتر شاخص ها اندکی رشد داشته اند. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) یک واحد، شاخص کل (هم وزن) ۱۷ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۳ واحد، شاخص آزاد شناور ۶۹ واحد و شاخص بازار دوم نیز ۷۳ واحد بالا رفت.
شاخص بازار اول در جریان معاملات امروز، هشت واحد کاهش یافت.
نمادهای فملی، خودرو، همراه و خساپا با تاثیر مثبت زمینه رشد اندک شاخص را فراهم کردند، در مقابل نمادهای شبندر، فارس و فاراک، تاثیر منفی بر شاخص داشتند.
حق تقدم کابل البرز، ذغال سنگ نگین طبس، داده پردازی ایران، کمک فنر ایندامین و تولید مواد اولیه داروپخش از بیشترین رشد قیمت مواجه بودند.
بیشترین کاهش قیمت نیز در اختیار حق تقدم سرمایه گذاری مسکن، کاشی و سرامیک حافظ، سرمایه گذاری نیرو، پشم شیشه ایران و پتروشیمی آبادان تعلق داشت.

** ارزش معاملات فرابورس به یکهزار و ۵۲۸ میلیارد ریال رسید
در معاملات امروز ۱۴۹ میلیون و ۸۶۰ هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از یکهزار و ۵۲۸ میلیارد ریال در۱۷ هزار و ۶۳ نوبت مبادله شد.
نماد معاملاتی پالایش نفت تهران با داد و ستد نزدیک به ۱۰ میلیون سهم به ارزش ۲۴٫۶ میلیارد ریال صدرنشین بازار سهام فرابورس بود و بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این بازار تجربه کرد.
در بازار اوراق با درآمد ثابت، نماد اجاره مپنا بالاترین حجم و ارزش معاملات را شاهد بود، به طوری که ارزش نقل و انتقال این اوراق در روز جاری به ۲۲۶ میلیارد ریال و بیش از سایر اوراق رسید.
همچنین امروز ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت فرابورس به حدود رقم یک هزار و ۸۸ میلیارد ریال رسید که سهم ۷۱ درصدی از ارزش کل معاملات بازار فرابورس را به خود اختصاص داد.
در میان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله، صندوق اعتماد آفرین پارسیان در ۹۷ نوبت معاملاتی تعداد سه میلیون و ۸۹۰ هزار ورقه بهادار را به ارزش بیش از ۵۴ میلیارد ریال معامله کرد.
در جریان معاملات روز جاری، نماگر فرابورس رشد ۱٫۷ واحدی را تجربه کرد و در ارتفاع ۸۰۴ واحدی ایستاد؛ نماد «مارون» امروز نزدیک به ۶ واحد تاثیر مثبت بر آیفکس گذاشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.