درصدد جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه خارجی هستیم/تعلیق مذاکره با اپراتور انگلیسی

|
0 دیدگاه

مدیر عامل فناپ تلکام با بیان این که درصدد جذب یک میلیارد دلار سرمایه خارجی هستیم گفت: مذاکره با اپراتور انگلیسی تعلیق شده است.

صابر فیضی در نشست خبری با بیان اینکه مقدمات دریافت پروانه MVNO را پیگیری می کنیم، اظهار کرد: در حال مذاکره با اپراتورهای موبایل برای نهایی کردن قرارداد تجاری هستیم.
وی درباره سهم بازار آینده MVNOها گفت: اپراتورهای مجازی رقبای اپراتورهای موجود موبایل نیستند و درصدد پر کردن جای خالی سرویس های خاصی نظیر سلامت، بانکی ، آموزش و… هستند.
او افزود: با هر سه اپراتور موبایل در حال مذاکره هستیم و مذاکرات مان ا آنها ادامه دارد تا با هر کدام به نتیجه برد برد رسیدیم، قرارداد را نهایی کنیم.
مدیر عامل فناپ تلکام درباره اینکه توافق فناپ با اپراتور انگلیسی لبارا به کجا رسید؟ به تسنیم گفت: لبارا یکسری مشکلاتی دارد که دوستان با مذاکراتی که داشتند به آن پی بردند و لذا با دیگران هم درصدد مذاکره هستیم.
وی درباره اینکه در حوزه FCP با چه رویکردی وارد خواهید شد؟ گفت: قطعا در این زمینه ارائه خدمات روی کابل و فیبر خواهیم داشت و در ابن حوزه اولین مذاکردت را با مخابرات شروع کردیم تا بتوانیم خدمات زیرساختی را به صورت یکپارچه درآوریم.
فیضی خاطر نشان کرد: با این کار درصدد بروزرسانی شبکه مخابرات هستیم و می خواهیم بستری را فراهم کنیم که یکپارچه باشد و FCPهای دیگر نیز دوباره کاری نکنند.
وی در پاسخ به این سوال تسنیم که تمدید انحصار اپراتور فیبرنوری مانع ادامه فعالیت های شما در این بخش نمی شود؟, گفت: مجوزی که به ایرانیان نت داده اند روی FTTH است و صحبتی هم که از تمدید انحصار آنها بود موجب نگرانی FCPها شد اما با این حال در بخش FTTC می توانیم ورود کنیم.
او در زمینه مشارکت با خارجی ها برای جذب سرمایه هم گفت: در مرحله جمع بندی این موضوع هستیم اما با توجه به اینکه در بخش ارتباطات با مشکلاتی مواجه هستیم و سرمایه گذار خارجی نمی تواند بیش از ۴۹ درصد سهام شرکت های داخلی را داشته باشد پیش بینی می کنیم ظرف دو سال اول جذب سرمایه بتوانیم یک میلیارد دلار جذب کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.