در شركت نفت «پاسارگاد» چه خبر است؟ نفوذ را جدی بگیرید!

|
0 دیدگاه

به گزارش تحقیق و تفحص مجلس از شستا بی‌توجهی شده است و حتی افرادی که در این گزارش از آن‌ها نام برده شده، مجددا به پست‌های کلیدی شرکت در حال برگشت‌اند!

قبل‌تر در مورد سوءاستفاده در نفت «پاسارگاد» هشدار داده بودیم که امروز نتیجه کم توجهی به هشدارها را در ماجراي تحقيق و تفحص از “شستا” مشاهده می‌کنید.

اما امروز مديران سابق نفت پاسارگاد که عمدتا در پرونده تحقیق و تفحص مجلس از شستا از آن‌ها نام برده شده است، با حمایت دست‌های پنهان و همراهی ذی‌نفوذان از طریق نفوذ به این شرکت و سایر مجموعه‌های سودساز شستا سعی دارند تا منافع جریان‌های همسوی خود را تأمین نمایند.

نتیجه این‌که با توجه به ورود مدیرعاملی خوشنام از بدنه صنعت نفت به «تاپیکو» انتظار می‌رود نسبت به این شرکت که همواره مورد طمع جریان‌های خاص بوده دقت نظر بیشتری اعمال گردد تا فجایع گذشته تکرار نشود.

اگر به نطق “دهدشتی” در مجلس نظری بيندازيم، خواهيم ديد به گزارش تحقیق و تفحص مجلس از شستا بی‌توجهی شده است و این‌که حتی افرادی که در این گزارش از آن‌ها نام برده شده، مجددا به پست‌های کلیدی شرکت در حال برگشت‌اند و مدیرعامل غیرنفتی و سیل ورود مدیران غیرمتخصص هم منجربه کنار گذاشتن و اخراج افراد قدیمی و دلسوز شرکت -که به مخالفت با زیرفروشی محصولات اقدام کردند- شده است.

گفتنی است كه اخيرا نيز نائب رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به اینکه در شرکت نفت پاسارگاد در طول سال چند میلیارد تومان منابع کارانه ماهیانه به مدیران پرداخت می‌شود، گفت: «شرکت نفت پاسارگاد برای تأمین ارز از بازار آزاد حدود ۴۷ میلیارد تومان بابت آن زیان داد. چقدر پول کارگران و بازنشستگان را به وکیل‌ها داده‌اید و همه‌جا محکوم شده‌اید و تعزیرات حکومتی حاکم شد؟»

خاطرنشان می‌کنیم که جام نیوز هم پیش‌تر در گزارش‌هایی مجزا نسبت به فعالیت‌های مشکوک در شرکت‌های زیرمجموعه شستا، بویژه پاسارگاد که بزرگترین تولیدکننده قیر در خاورمیانه است، هشدار داده بود

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.