دستور جدید دولت برای «قطع یارانه نقدی» برخی خانوارها

|
0 دیدگاه

همچنین مقرر شده در صورت حذف یارانه نقدی خانوارهای مشمول بندهای فوق، سازمان برنامه و بودجه اجازه دارد تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال، در قالب تسهیلات، یارانه سود و کمک، به بخش های مورد تایید دولت اختصاص دهد.

بر اساس تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۵، دولت موظف شده است در سال جاری یارانه نقدی خانوارهایی که سرپرست آنها درآمد سالانه حداقل ۳۵۰ میلیون ریال دارند را قطع کند اما شرایط و ضوابط این دستور مهم، تا اوایل مهرماه امسال ابلاغ نشده بود که با تصویب آیین نامه اجرایی تبصره ١٤ قانون بودجه سال ٩٥ کل کشور و ابلاغ آن توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، این مهم انجام شد.

این آیین نامه که به وزارتخانه های صنعت، نیرو، نفت، اقتصاد، تعاون، بهداشت، جهاد کشاورزی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است، با اشاره به دستور مهم حذف یارانه نقدی برخی خانوارها بر اساس بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۵ (که در بالا به آن اشاره شد)، وزارت تعاون را مکلف کرده است خانوارهای مشمول این بند را شناسایی و نسبت به اعلام حذف یارانه نقدی آنها اقدام کند و این خانوارها یک ماه فرصت دارند مستندات خود را به این وزارتخانه اعلام کنند.
بر اساس این مصوبه دولت، در صورت عدم تایید مستندات خانوارها، این افراد از فهرست مشمولین دریافت یارانه نقدی خارج می شوند. وزارت تعاون نیز اسامی افراد حذف شده را به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام می کند و یارانه اشخاص مذکور، در اولین نوبت بعدی پرداخت، قطع می شود.

 

 

همچنین دولت در این ابلاغیه ۳ مهرماه امسال خود به دستگاههای مختلف که نسخه ای از ان به دست صبحانه رسیده، متذکر شده است که رقم درآمدی ۳۵۰ میلیون ریال در سال، مربوط به یک خانوار ۴ نفره بوده و این رقم با افزایش تعداد خانوار، به طور متناسب افزایش می یابد.

همچنین مقرر شده در صورت حذف یارانه نقدی خانوارهای مشمول بندهای فوق، سازمان برنامه و بودجه اجازه دارد تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال، در قالب تسهیلات، یارانه سود و کمک، به بخش های مورد تایید دولت اختصاص دهد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.