دستگاه‌های دولتی سواحل را تخریب کرده‌اند

|
0 دیدگاه

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عقب‌ماندگی کشور در تجارت گفت: برخی دستگاه‌های دولتی سواحل کشور را تخریب‌ کرده‌اند و نظام باید فکری اساسی برای این مسئله کند.

محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه در بنادر دنیا به صورت ۳ شیفت کار می‌کنند این در حالی است که در ایران از ۶۰ درصد ظرفیت بنادر کشور استفاده می‌شود، اظهار کرد: در حوزه تجارت عقب‌ماندگی‌هایی داریم که باید در پسابرجام از ظرفیت‌های بنادر بیشتر استفاده کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی دستگاه‌های مرتبط با دریا تصریح کرد: توسعه پایدار مناطق ساحلی باید یکی از اولویت‌ها باشد این در حالی است که در حوزه مذکور خلأ داریم. به طوری که مردم ساکن در مناطق ساحلی کپرنشین هستند و باید از قِبل سرمایه‌گذاری در بنادر منتفع شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مردم شهرهای خرمشهر، آبادان، بندرعباس که در حاشیه دریا زندگی می‌کنند وضعیت نابسامانی دارند، یادآور شد: برخی دستگاه‌های دولتی سواحل کشور را تخریب کرده‌اند که باید نظام فکری اساسی برای این مسئله کند.

رضایی با تاکید بر اینکه هرگونه فعالیتی در دریا و سواحل باید با هماهنگی سازمان بنادر انجام شود، گفت: فعالیت سایر دستگاه‌های دولتی در سواحل و بنادر باید با مجوز سازمان بنادر انجام شود. ما در این بحث به لحاظ قانونی از این سازمان حمایت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر صدور مجوز خودسرانه برای تخریب و ساخت و ساز در سواحل از سوی دستگاه‌های دیگر اظهار کرد: از قوه قضائیه درخواست کرده‌ایم که از این فعالیت‌ها جلوگیری کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.