دماسنج بازار سرمایه افت کرد

|
0 دیدگاه

شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس، امروز نزدیک به ۲۰۰ واحد کاهش یافت. همچنین آیفکس نیز با ۱۰ واحد افت به رقم ۷۹۶.۹ رسید در پایان معاملات امروز دو نماد به علت آنچه ابهام در ارائه اطلاعات خوانده شد، متوقف شدند.

دماسنج بازار سرمایه در سومین روز کاری این هفته روندی نزولی به خود گرفت و پس از نزدیک به ۲۰۰ واحد کاهش به رقم ۷۶ هزار و ۴۴۴ واحدی رسید، اما شاخص کل هم‌وزن با ۶۳ واحد رشد رقم ۱۴ هزار و ۴۳۱ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور امروز با ۲۰۵ واحد کاهش به رقم ۸۴ هزار و ۹۹۳ واحدی رسید همچنین شاخص بازار اول با ۱۵۳ واحد افت عدد ۵۳ هزار و ۶۳۷ واحدی را تجربه کرد.

نماد معاملاتی سه شرکت ارتباطات سیار ایران، معدنی و صنعتی گلگهر و پالایش نفت بندرعباس به ترتیب با ۳۲، ۲۸ و ۲۷ واحد تاثیر منفی در شاخص بیشترین نقش را در کاهش دماسنج بازار ایفا کردند.

در طرف مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن، تولید مواد اولیه دارو پخش و بین‌المللی توسعه ساختمان بیشترین فشار را وارد کردند تا شاخص کل بیش از این افت نکند.

ارزش معاملات امروز به رقم ۱۱۱ میلیارد و ۲۷۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۵۶۱ میلیون و ۵۴۰ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از ۴۸ نوبت دادوستد بود.

در نماد معاملاتی شرکت ایران خودرو امروز بیش از ۱۰ درصد خریدها مربوط به سهامداران حقوقی و ۶۲ درصد از عرضه‌ها مربوط به سهامداران حقیقی می‌شد به‌طوری که ۹۱۳ هزار و ۸۰۰ سهم توسط حقوقی‌ها خریداری و سه میلیون و ۴۰۲ هزار سهم توسط آنها عرضه شد.

همچنین در نماد معاملاتی سایپا ۳۵ درصد از خریدها مربوط به سهامداران حقوقی و بیش از ۸۲ درصد از عرضه‌ها مربوط به سهامداران حقیقی بود.

در پایان معاملات امروز نمادهای معاملاتی شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران و شرکت ایران ارقام به دلیل آنچه که ابهام در ارائه‌ی اطلاعات خوانده شد، متوقف شدند. همچنین نماد معاملاتی شرکت لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی به علت تعدیل پیش‌بینی هر سهم متوقف شد.

علاوه بر این نماد معاملاتی حق تقدم شرکت پتروشیمی شازند بابت عرضه بیش از ۴۰ هزار عدد حق تقدم استفاده نشده با محدودیت هر دستور خرید حداکثر ۱۰۰ هزار عدد بازگشایی شد. همچنین نماد معاملاتی شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان و حق تقدم شرکت تولید مواد اولیه داروپخش نیز بازگشایی شدند.

آیفکس امروز ۱۰.۲ واحد افت کرد و به عدد ۷۹۶.۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران امروز به رقم ۱۰۲ میلیارد و ۷۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۰۲ میلیون و ۷۹۰ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۲۱ هزار نوبت دادوستد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.