دولت در پی لغو امضاهای طلایی فسادزا است

|
0 دیدگاه

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور گفت: دولت در صدد روان‌سازی چرخه امور کشور، بهبود فضای کسب و کار و رفع امضاهای طلایی فسادزا است.

حجت‌الاسلام مجید انصاری در جمع قشرهای مختلف مردم شهرستان آبیک که صبح امروز در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی این شهرستان اظهار داشت: استقبال با شور و شوق و امید مردم استان قزوین از رئیس جمهور نمایش پیوند مردم و نظام است که سبب عصبانیت و یأس دشمنان می‌شود.

وی افزود: دشمن درصدد القای دوگانگی و چنددستگی در کشور، تبلیغات مسموم، ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و شکاف بین دولت و ملت است تا بتوانند به اهداف شوم خود دست یابد.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور با اشاره به رابطه معنوی بین مردم و رهبری و ارکان نظام ادامه داد: با وحدت اجتماعی انسجام ملی و اعتماد بین مردم و مسؤولان می‌توان در تقویت و قدرت انقلاب گام برداشت.

انصاری اضافه کرد: هر روزِ انقلاب نمایشی از تحقق وعده خلل ناپذیر الهی «ان تنصرالله ینصرکم» است که تریبون‌داران، آموزگاران و نویسندگان بازخوانی تاریخ انقلاب را باید برای نسل جوان امروز و فردا تبیین کنند.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی و پشتیبانی مالی ۷۰ میلیارد دلاری کشورهای مرتجع منطقه خاطرنشان کرد: ملت ایران با دست خالی در برابر رژیم بعثی ایستادگی کرد و با قدرت خود به پیروزی رسید.

معاون حقوقی رئیس ‌جمهور با بیان اینکه کشور ما دارای ثبات و امنیت بوده و از کشورهای اروپایی امن‌تر است، بیان کرد: امروز فرانسه در هراس از داعش و آلمان، انگلیس و آمریکا در هراس از جریان تروریستی به سر می‌برد.

انصاری ایران اسلامی را کانون امنیت در منطقه دانست و افزود: امروز دشمنان نمی‌خواهند بپذیرند ایران پایگاه ثبات و امنیت منطقه است، گرچه آمریکا هم نمی‌خواهد ایران در سوریه نقش‌آفرین باشد.

وی ادامه داد: ترور ۱۷ هزار شهید ایران اسلامی از سوی منافقان، جنایتی است که اگر با آب دریا بشویند، پاک نمی‌شود.

معاون حقوقی رئیس ‌جمهور اضافه کرد: اگر تصور شود بیان موفقیت‌های دولت مربوط به جناح سیاسی یا شخص رئیس جمهور است، نگاه کودکانه محسوب می‌شود و رقابت‌های کودکانه رسانه و سیاسی که عظمت ملت را نادیده می‌گیرند، جای تأسف دارد.

انصاری خاطرنشان کرد: از بحران فزاینده تورم خطرناک ۴۴ درصد به تورم تک رقمی و حدود ۹ درصد رسیده‌ایم که معجزه بزرگی است؛ این کاهش تورم به معنای ارزان شدن نیست بلکه کاهش سرعت گرانی و مهار اسب سرکش خطرناک تورم بوده است.

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار تراز بازرگانی به غیر از محاسبات نفتی مثبت شد و صادرات غیر منفی بر واردات پیشی گرفت.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور عزم دولت برای مبارزه با قاچاق و فساد را جدی عنوان کرد و افزود: میزان قاچاق کشور از حدود ۲۵ میلیارد دلار به زیر ۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

انصاری ادامه داد: با پایش کالاهای وارداتی و صادراتی، ریشه قاچاق ریشه‌ای خشکانده می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر در زمینه قاچاق کارشکنی وجود دارد به این دلیل است که برخی به بهانه تحریم، دور زدن و سوءاستفاده از آن، میلیاردها تومان سود برده که سبب شده پرونده‌های فساد عظیمی در این زمینه ایجاد شود.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد با علت است، چراکه مبارزه با معلول هیچگاه پیروز نمی‌شود.

انصاری بیان کرد: دولت در صدد روان‌سازی چرخه امور کشور، بهبود فضای کسب و کار و رفع امضاهای طلایی فسادزا است.

وی افزود: دولت در شرایط سخت مالی، بدهی خود را به سیستم بانکی پرداخت کرده تا توانمند شده و بتوانند با اهدای تسهیلات کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی رفع شود.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور ادامه داد: ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان از سوی دولت و به همت جوانان فارغ‌التحصیل کشور در عرصه‌های مختلف شکل گرفته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.