دولت هنوز حق بازرسی اصناف را نداده

|
0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: حق بازرسی اصناف بعد از گذشت ۲۰ ماه هنوز پرداخت نشده است و از دولت توقع داریم این پول اصناف را که از محل جرایم اصناف دریافت می‌شود به آنها داده شود.

علی فاضلی امروز در ششمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران اظهار کرد: اصناف ۱۷ تا ۱۸ درصد درآمد ناخالص ملی کشور را تولید می‌کنند اما نقشی در شورای عالی تامین اجتماعی ندارند.

وی خطاب به وزیر کار که در این همایش حضور یافته بود گفت: شما به عنوان وزیر می‌توانید نقشی در این خصوص ایفا کنید تا اصناف نیز نماینده‌ای در شورای عالی تامین اجتماعی داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: در دولت گذشته نیز اصناف نماینده‌ای در این شورا نداشته‌اند اما در دولت فعلی اصناف در بیشتر کمیسیونها به غیر از این کمیسیون حضور دارند.

فاضلی در ادامه صحبتهای خود با بیان اینکه اصناف نتوانسته‌اند در ۲۰ ماه گذشته حق بازرسی خود را از دولت دریافت کنند تصریح کرد: مسئول پیگیری این امر وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و ما از دولت توقع داریم که این پول را خود اصناف که از محل جرایم دریافتی اخذ می‌کنند هر چه زودتر به آنان پرداخت شود.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: معضل اصناف در حال حاضر تشکیل بانک اقتصادی برای آنها نیست زیرا ما معتقدیم که در اقتصاد ایران نیاز به این تعداد بانک نداریم و در واقع یکی از مشکلات فعلی ما تعداد زیاد بانکها است و ما می‌خواهیم  تنها حقوق قانونی خود را دریافت کنیم.

آیین‌نامه ایجاد صندوق فروش به اصناف ارائه نشده است

وی در خصوص ایجاد صندوق مکانیزه اصناف یادآور شد: آیین‌نامه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن باید تکمیل شود که هنوز در این رابطه آیین‌نامه‌ای در این خصوص به اصناف ارائه نشده است.

فاضلی یادآور شد که این صندوق باید به صورت رایگان در اختیار اصناف قرار گیرد که ما در چارچوب قانون عمل خواهیم کرد.

رئیس اتاق اصناف همچنین در خصوص وضعیت مالیات گفت: با وجود اینکه تعامل اصناف با سازمان امور مالیاتی خوب و نسبت به گذشته بهتر شده است اما یکی از معضلات اصناف در شرایط رکودی نحوه دریافت مالیات از آنها است. در سال ۹۱ که  اصناف در رکود قرار داشت مالیاتی از آنها دریافت نشد و در حال حاضر نیز با این مشکلات به شکلی مواجه‌ایم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.