دیدار زنگنه با یکی از مقامات جدیدترین کشور نفتی دنیا

|
0 دیدگاه

طی یکسال آینده کنیا به جمع تولیدکنندگان نفت جهان می پیوندد و مذاکرات امروز مسئولان کنیایی با کشورهای عضو اوپک نشان دهنده تمایل این کشور به پیوستن به این سازمان در طی سالهای آتی است.

امروز «جاستین مووتری» رئیس مجلس نمایندگان کنیا دیداری با «بیژن زنگنه» وزیر نفت ایران در تهران داشت. در این دیدار در خصوص زمینه های افزایش همکاری های دو کشور در بخش نفت و گاز صحبت هایی شد.

این دیدار از این نظر حائز اهمیت است که کنیا به تازگی در تلاش برای پیوستن به جمع کشورهای تولیدکننده نفت است و برخی کارشناسان، این کشور را از اعضای جدید اوپک در سالهای آتی می دانند.

نخستین کشف نفت در کشور کنیا به اوایل سال ۲۰۱۲ باز می گردد. این کشور در طی یک دهه اخیر، تلاش های بسیاری را برای کشف ذخایر نفت و گاز داشته و برخی از این تلاشها نیز به ثمر نشسته است. “وال استریت ژورنال” ماه گذشته گزارش داد که کنیا نخستین اجرای طرح تولید نفت خود را برای تولید روزانه ۴ هزار بشکه در روز آغاز کرده است و پیش بینی می شود که نیمه دوم سال ۲۰۱۷ این کشور به تولید ۲ هزار بشکه نفت در روز دست یابد.

از اینرو، طی یکسال آینده این کشور به جمع تولیدکنندگان نفت جهان می پیوندد و مذاکرات امروز مسئولان کنیایی با کشورهای عضو اوپک نشان دهنده تمایل این کشور به پیوستن به این سازمان در طی سالهای آتی است.

در حال حاضر کنیا یکی از مشتریان میعانات گازی ایران است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.