دیدگاه یک مدیر ایتالیایی نسبت به شبکه ملی اطلاعات

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت ایتالیایی اسپارکل گفت: شبکه های داخلی می تواند مزیت های اقتصادی برای دولت ها و مردم داشته باشد و لذا یکی از برنامه های مهیج دولت ها برای توسعه باند پهن است.

مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات ایران هم زمان با هفته دولت رونمایی شد تا گامی در جهت بومی سازی و ارتقای ظرفیت ارتباطات داخل کشور باشد.

شبکه ملی اطلاعات الگویی جهانی است و از یازده سال پیش آهنگ آن در ایران خورد اما با چالش های عدیده ای مواجه شد و نهایتا هم در بازه زمانی وعده داده شده، محقق نشد.

حال با توجه به اینکه مرحله اول توسعه این شبکه در فاز نخست به پایان رسیده، آلساندرو تالوتا -مدیرعامل اسپارکل- در حاشیه ایران کانکت ۲۰۱۶ درباره دیدگاهش نسبت به شبکه ملی اطلاعات به تسنیم گفت: شبکه های داخلی می تواند مزیت های اقتصادی برای دولت ها و مردم داشته باشد و لذا یکی از برنامه های مهیج دولت ها برای توسعه باند پهن است.

وی عنوان کرد: اما نکته مهم و قابل تأمل این است که دولت ها برای چنین کاری سیاست باز و رقابت آزاد ایجاد کنند.

او با اشاره به اینکه قطعا برای توسعه این شبکه ها نیازمند مقررات گذاری دقیق و هوشمندانه از سمت حاکمیت ICT هستیم، گفت: در نهایت با توجه به اینکه قرار است برای مردم صرفه اقتصادی به وجود آید باید به سمت توسعه سرویس هایی با قیمت های مناسب و متنوع برویم تا نظر آنها برای استفاده از خدمات داخلی برانگیخته شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.