راه‌اندازی قطار کانتینری ۲ طبقه در مسیر بندرعباس-تهران

|
0 دیدگاه

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی قطار کانتینری ۲ طبقه تا دو سال آینده در مسیر بندرعباس-تهران خبر داد.

محسن پورسیدآقایی در آیین امضای قرارداد سرمایه گذاری در بندر خشک آپرین اظهار کرد: ایجاد بندر خشک آپرین یک برنامه دیرینه بوده که از ۴۰ سال قبل این منطقه به عنوان مرکز لجستیک در غرب تهران ساخته شود.

وی با بیان این که این طرح مهم مدت ها روی زمین مانده بود، تصریح کرد: برنامه ریزی زیادی در راستای چگونگی بهره برداری برای جذب سرمایه گذار و کارایی لازم این بندر خشک انجام شد که در نهایت توانستیم مدلی را برای سرمایه گذاری تدوین کنیم.

وی افزود: بر اساس این مدل سرمایه گذاری در بندر خشک مانند سرمایه گذاری در بنادر انجام می شود.

وی با بیان این که در این مدل زمین توسط راه آهن تامین شده و سرمایه گذار عملیات ساخت را انجام می دهد، گفت: توافقات برجام باعث شد شرکت زیادی در مناقصه بندر خشک آپرین شرکت کنند که در نهایت یک شرکت ایرانی با مشارکت شرکت خارجی برنده مناقصه شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با امضای قرارداد ۳۰ میلیون دلاری سرمایه گذاری در بندر خشک آپرین حداکثر ظرف ۲ سال کار ساخت و ساز و نصب تجهیزات انجام و به بهره برداری برسد.

پورسیدآقایی با اشاره به این که تهران نبض اقتصاد کشور است، گفت: با احداث و تجهیز بندر خشک آپرین کالا به صورت مستقیم از بندرعباس به تهران حمل می شود. در حال حاضر زمان حمل کالا با قطار در این مسیر کمتر از ۶۰ ساعت است و آمادگی داریم به هر مقدار کانتینر را به مقصد پایتخت حمل کنیم.

وی از برنامه ریزی برای راه اندازی قطار کانتینری دو طبقه برای افزایش بهره وری در مسیر بندرعباس-تهران خبر داد و گفت: امیدواریم همزمان با بهره برداری از بندر خشک آپرین این قطار نیر به بهره برداری برسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.