رایزنی وزارتخانه‌های راه و ارتباطات پیرامون توسعه فرودگاه پیام

|
0 دیدگاه

وزیر ارتباطات با تاکید بر اولویت دولت در زمینه اشتغال‌زایی و رونق کسب‌و‌کار بخش ICT، خواستار سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های این شرکت و ارایه بهترین راهکار در راستای توسعه آن شد.

محمود واعظی در مجمع شرکت حاکمیتی خدمات هواپیمایی پیام با بیان اینکه باید از سرمایه‌های موجود نهایت استفاده را نمود، اظهار کرد: در این منطقه ویژه به دنبال ایجاد بسترهای لازم برای حضور بخش خصوصی و توسعه صادرات غیر نفتی هستیم.

وی در عین حال با تقدیر از زحمات مختاری و همکاران وی که در سه سال گذشته باعث ایجاد تغییرات اساسی در این شرکت شده‌اند، گفت: چهره جدید پیام مرهون زحمات این عزیزان است و باید در ادامه از نظرات مشورتی آنان بهره برد.

او با تاکید بر اصلاح ساختار نیروی انسانی این مجموعه خاطر نشان کرد: به منظور برنامه‌ریزی، طراحی و پیشبرد امور باید زمینه بهره‌گیری از نیروهای کیفی و ساماندهی نیروی انسانی این مجموعه فراهم شود.

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به رایزنی با وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری جهت استفاده از تجربیات این نهادها در توسعه فرودگاه پیام گفت: باید از تجربیات این مجموعه‌ها جهت بهره‌برداری مناسب از امکانات موجود در راستای اهداف کشور و فعال کردن منطقه بهره برد.

وی در زمینه فعالسازی مجدد فرودگاه پیام در زمینه کارگو نیز گفت: این مجموعه در حال گذار است و ضمن حفظ اهداف گذشته و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در زمینه هاب پستی، اهداف جدید همچون تجارت الکترونیک را نیز باید مد نظر قرار دهد.

واعظی در ادامه با اشاره به تغییر مثبت فضای بین‌المللی برای کشور افزود: بر اهمیت این مجموعه با توجه به نقشی که می‌تواند در زمینه صادرات و تجارت الکترونیک برای کشورهای همسایه ایفا کند، افزایش می‌یابد.

وی گستردگی این منطقه و نزدیکی به تهران را از مزایای این منطقه برشمرد و گفت: پتانسیل خوبی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال در این منطقه فراهم است که در نظر داریم با حرکت به سمت صنعت سبز و الکترونیک، در این خصوص نقش آفرینی کنیم.

او همچمنین از برنامه این وزارتخانه نسبت به احداث شهرک ICT در این منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به تجربه دنیا در زمینه ایجاد شهرک ICT، به دنبال ایجاد چنین شهرکی هستیم تا با حضور شرکت‌های کارآفرین حوزه ICT و الکترونیک به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کمک شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.