رشدبیش‌از۴۰درصدی‌حجم‌وارزش معاملات بورس

|
0 دیدگاه

در این هفته شاهد رشد بیش از۴۳درصدی حجم معاملات بورس و رشد بیش از ۵۵درصدی ارزش معاملات بورس بودیم.در این هفته نیز شاهد افزایش بیش از ۱٫۱۱درصدی شاخص بورس و افزایش بیش از ۰٫۱۳ درصدی شاخص فرابورس بودیم.

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در هفته منتهی به هفتم مهرماه ۱۳۹۵ به رقم ۷۷۳۰۰٫۳۰ واحد رسید که نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته (سی و یکم شهریور۱۳۹۵)که رقم ۷۶۴۵۰٫۹۰ واحد بود، افزایش ۸۴۹٫۴۰ واحدی را تجربه کرد.شاخص فرابورس این هفته کار خود را با ثبت ۸۱۷٫۱۰ واحد پایان داد که نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته که رقم ۸۱۶واحد بود، حدود۱٫۱۰ واحد افزایش یافت.

شاخص بازار اول که در هفته گذشته کار خود را با ۵۳۳۹۵٫۱۰واحد به پایان رساند این هفته با افزایش۴۴۱٫۷۰واحدی به رقم ۵۳۸۳۶٫۸۰ واحد و همانند شاخص بازار اول، شاخص بازار دوم با افزایش ۲۷۵۴٫۷۰واحدی به رقم ۱۷۰۵۴۷٫۷۰واحد رسید. شاخص شناور آزاد نیز با افزایش ۱۰۸۰٫۵۰ واحدی،رقم ۸۵۹۸۵٫۲۰ واحدی را به ثبت رساند.شاخص صنعت نیز با افزایش ۸۷۲٫۹۰واحدی در ارتفاع ۶۴۳۶۸٫۳۰ واحد ایستاد و درنهایت در این هفته نیز شاهد این بودیم که شاخص قیمت(وزنی- ارزشی) که در پایان هفته گذشته در ارتفاع ۲۷۱۹۹٫۴۰خاتمه داده بود، با افزایش ۳۰۲٫۲۰ واحدی به سطح ۲۷۵۰۱٫۶۰ واحد رسید.

بیشترین افزایش شاخص بورس در این هفته مختص به شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ با افزایش ۴۵۶ واحد بود و بیشترین افزایش شاخص فرابورس نیز در هفته اخیر را در روز شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ با افزایش ۷٫۱۰ واحدی مشاهده شد. در این هفته شاهد افزایش بیش از  ۱٫۱۱درصدی شاخص بورس و افزایش بیش از ۰٫۱۳ درصدی شاخص فرابورس بودیم. حجم معاملات بورس در این هفته بیش از ۴۲۱۳میلیون سهم بود که نسبت به هفته گذشته(۲۹۲۷ میلیون سهم) شاهد افزایش بیش از ۴۳ درصدی بودیم. مجموع ارزش معاملات بورس در هفته منتهی به هفتم مهرماه،بیش از ۹۷۹۸میلیارد ریال که در مقایسه با مجموع ارزش معاملات بورس در هفته منتهی به سی و یکم شهریور ماه که ۶۳۰۸میلیارد ریال با افزایش بیش از  ۵۵ درصدی روبرو شد. مجموع ارزش معاملات فرابورس هم در هفته جاری بیش از ۶۲۱۱ میلیارد ریال بود که نسبت به هفته گذشته با کاهش بیش از ۲۴ درصدی همراه بود.

هفتگی
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.