زمان پرداخت اجاره بهای مدارس موقوفه مشخص نیست

|
0 دیدگاه

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان درحالی‌که سال گذشته از انجام مذاکرات میان مسئولان اوقاف و آموزش و پرورش در تهران برای تهاتر بدهی آموزش و پرورش به اوقاف خبر داده بود، درباره سرنوشت این مذاکرات گفت: فعلاً مشخص نیست که این بدهی چه زمانی پرداخت می‌شود.

محمدحسن قائدی‌ها درباره بدهی ۶۱۰ مدرسه موقوفه استان اصفهان به اداره‌کل اوقاف و امور خیریه این استان اظهار داشت: آموزش و پرورش چند سالی است که بابت اجاره مدارس موقوفه ۴ میلیارد تومان به اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بدهکار است و فعلاً مشخص نیست که این بدهی در چه زمانی پرداخت می‌شود.

وی افزود: مذاکراتی بین رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است که این بدهی‌ها تهاتر شود چرا که اعتبارات آموزش و پرورش به صورت ملی است و اعتبارات باید توسط وزارت آموزش و پرورش در اختیار استان‌ قرار بگیرد تا استان بتواند بدهی خود را پرداخت کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه بدهی به سازمان اوقاف تنها یکی از بدهی‌‌های آموزش و پرورش است، گفت: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با آموزش و پرورش اصفهان همکاری داشته و امیدوار هستیم این همکاری‌ها برای برطرف شدن مشکل ادامه داشته باشد.

وی درباره استفاده تجاری از برخی مدارس اوقافی تصریح کرد: بخشی از فضاهای اوقاف که در اختیار آموزش و پرورش است کاربری مدرسه و بخشی کاربری فرهنگی و تربیتی دارد و تغییر ماهیت فضاهای متعلق به اوقاف به تجاری نداریم.

قائدی‌ها گفت: پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش تا سال ۱۳۹۳ تسویه شده و پاداش‌های مربوط به ۱۳۹۴ در حال پرداخت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان آذرماه سال ۱۳۹۴ گفته بود که حدود ۴ سال است که اداره آموزش و پرورش اجاره موقوفات را پرداخت نکرده و بالغ بر ۵ میلیارد تومان بدهی دارد.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان آذرماه سال ۱۳۹۴ در پاسخ به خبرنگار تسنیم مطرح کرده بود که توافقاتی میان وزیر آموزش و پرورش و مسئولان اوقاف در سطح کشور انجام شده و قرار است با انجام تهاتر میان آموزش و پرورش و اوقاف، مدارس وقفی آموزش و پرورش از پرداخت اجاره‌بها معاف شوند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.