زنگنه: ایران تولید نفت خود را در سطح کنونی فریز نمی‌کند

|
0 دیدگاه

وزیر نفت ایران گفت، کشورش مایل به فریز نفت خود در سطح فعلی تولید نیست و قصد ندارد با تولید کنندگان دیگر در نشست این هفته در الجزایر توافقی انجام دهد.

وزیر نفت ایران گفت، کشورش مایل به فریز نفت خود در سطح فعلی تولید نیست و قصد ندارد با تولید کنندگان دیگر در نشست این هفته در الجزایر توافقی انجام دهد.
بیژن نامدار زنگنه گفت، ایران می خواهد تولید خود را به ۴ میلیون بشکه در روز افزایش دهد. به گفته وی، سومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک با تولید روزانه ۳ میلیون بشکه نفت  در نشست مجمع بین المللی انرژی در الجزایر با سایر اعضای اوپک رایزنی خواهد کرد، و ممکن است سازمان بتواند در نشست ماه نوامبر خود در وین به توافقی رسمی در خصوص محدود کردن عرضه دست یابد.
«رسیدن به توافقی در این دو روز در دستور کار ما نیست… ما اینجاییم تا در نشست مجمع بین المللی انرژی شرکت کنیم و یک نشست غیررسمی مشورتی در اوپک برای تبادل نظر داشته باشیم.»
وزرای کشورهای عضو اوپک که به الجزیره سفر کرده اند، چشم انداز دستیابی به توافق بر سر فریز نفتی را پایین ارزیابی کرده اند. ایران هفته گذشته پیشنهاد عربستان برای فریز تولید در سطح فعلی و در مقابل کاهش تولید ریاض را رد کرد.
زنگنه گفت، ایران می خواهد سهم ۱۳ درصدی خود از تولید اوپک که قبل از تحریم ها در اختیار داشت را باز پس بگیرد. ۱۴ کشور عضو اوپک در ماه گذشته میلادی روزانه ۳۳٫۷ میلیون بشکه نفت تولید کردند. این بدان معناست که ایران قصد دارد روزانه تا ۴٫۴ میلیون بشکه نفت تولید کند. این رقم ۷۵۰ هزار بشکه در روز بیشتر از تولید نفت ایران در ماه گذشته میلادی است.
زنگنه گفت، در میان مدت تا دراز مدت، اوپک باید سیستم سهمیه تولید اعضا را مجددا برقرار نماید. وی افزود، اوپک باید اقداماتی را برای تثبیت درآمدها اعضایش اتخاذ کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.