ساخت ۲ واحد نیروگاه اتمی جدید بوشهر براساس استانداردهای روز هسته‌ای

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان اتمی ایران ایران گفت: با تعامل و توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در راستای توسعه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای صفحه تازه‌ای در روند فعالیت صلح آمیز هسته‌ای ایران باز شد.

علی‌اکبر صالحی صبح امروز در آئین آغاز ساخت ۲ واحد نیروگاه هسته‌ای جدید در بوشهر، با قدردانی از حمایت‌های امام‌جمعه بوشهر و تلاش استاندار بوشهر در راستای حل بسیاری از مشکلات اظهار داشت: مایه خرسندی است که با تمهیدات الهی و لطف و عنایت رهبر معظم انقلاب در آستانه عید سعید قربان، عملیات اجرایی ۲ واحد نیروگاه اتمی هسته‌ای در بوشهر آغاز شد.

وی با بیان اینکه موفق به ساخت ۲ واحد نیروگاهی هسته‌ای شده‌ایم، افزود: این مهم نقطه عطفی در تاریخ ایران و صنعت هسته‌ای محسوب می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه ساخت ۲ واحد نیروگاه هسته‌ای بوشهر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور آغاز شده است، گفت: در این برنامه وزیر علوم و فناوری و سفیر ایران در روسیه نیز حضور دارند که مایه مسرت و خوشبختی است.

صالحی با بیان اینکه ۳ سند همکاری با روسیه برای توسعه همکاری‌های  هسته‌ای منعقد شده، افزود: سه سند شامل پروتکل، قرارداد و یادداشت با روسیه در سال ۹۳ در مسکو منعقد شده است.

وی با بیان اینکه دو واحد نیروگاه اتمی جدید بوشهر براساس استانداردهای روز صنعت هسته‌ای ساخته می‌شود بیان کرد: این دو واحد در بالاترین سطح ایمنی ساخته می‌شود که نقش مهمی در ارتقاء عرصه زیست‌محیطی و صرفه‌جویی سالانه ۲۲ میلیون بشکه نفت خام و جلوگیری از انتشار ۱۴ میلیون بشکه گازهای گلخانه‌ای دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: پیش‌بینی شده آب شیرین‌کن با ظرفیت ۲۰۰ میلیون متر مکعب ساخته شود؛ ساخت دو واحد هسته‌ای بوشهر با مشارکت و تجارت علمی و فنی روسیه انجام می‌شود و حضور کارشناسان در ساخت این دو نیروگاهی نشان از عزم و اراده ملی ایران اسلامی است.

وی افزود: ایران اسلامی نخستین کشور در غرب آسیا است که دارای نیروگاه و صنعت صلح آمیز هسته‌ای است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.