سخنگوی دولت حرمت مراجع عظام تقلید را حفظ کند

|
0 دیدگاه

تعدادی از نمایندگان در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار لزوم تذکر به سخنگوی دولت برای حفظ حرمت مراجع عظام تقلید شدند.

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس (چهارم مهرماه ۹۵) از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

جواد کریمی‌قدوسی، احد آزادی‌خواه، حسن نوروزی، احمد سالک‌کاشانی، محمد دهقانی و حسینعلی حاجی‌دلیگانی نمایندگان مشهد، ملایر، رباط کریم، اصفهان، چناران و شاهین‌شهر به رئیس‌جمهور لزوم توجه جدی به سخنگوی دولت راجع به حفظ احترام مراجع عظام تقلید و عدم دخالت در مسائلی را که در تخصص و صلاحیت وی نیست، متذکر شدند.

اخیراً برخی مراجع عظام تقلید در استفتایی کشت و تجارت محصولات تراریخته را تا قبل از تأیید سلامت این محصولات جایز ندانستند که نوبخت سخنگوی دولت در واکنش به این مساله با اعلام اینکه دولت مدافع تولید محصولات تراریخته است، گفت: زمانی بود که برخی افراد به بلندگو به‌عنوان ابزار شیطان نگاه می‌کردند، امروزه نیز برخی افراد به محصولات تراریخته که دارای فواید علمی هستند با چنین دیدی نگاه می‌کنند.

قرجه طیار نماینده مردم گنبدکاووس در تذکری به وزیر اقتصاد خواستار توضیح علت اتخاذ برخی تصمیمات عجولانه دولت برای قطع حقوق‌های نجومی مدیران ارشد بانک‌ها و دستگاه‌ها شد که سبب کاهش مزایا و تسهیلات قانونی کارمندان بانک‌ها و بروز نارضایتی در این قشر شده است.

مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم به اتفاق ۵۵ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان ضرورت تغییر تاریخ برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی به غیر از روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی را متذکر شدند.

سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار جلوگیری از سیاسی شدن فضای آموزش و پرورش در مراکز استان شد.

امیر خجسته نماینده مردم همدان به وزیر امور خارجه لزوم تحرک دستگاه دیپلماسی در مقابله با لجن‌پراکنی مقامات آل سعود در منطقه را متذکر شد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر راه و شهرسازی لزوم جلوگیری از سرمایه‌گذاری شرکت دونازر اتریش با وجود ده‌ها شرکت نامدار ایرانی در زمینه تهیه با کیفیت غذا در کشور را متذکر شد.

شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده مردم تنکابن در تذکری به وزرای اقتصاد و دادگستری خواستار توضیح علت عدم تعیین تکلیف سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج که مدت‌هاست گرفتار سوءاستفاده برخی و عدم نظارت مسئولین است، شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.