سرایت سردی هوا به بازار خودرو

|
0 دیدگاه

اولین روزهای پاییز امسال، با فروکش کردن تب خرید و فروش خودرو در بازار همراه بود؛ اتفاقی که منجر به کاهش قیمت برخی از خودروهای داخلی شد.

گزارش‌های میدانی از بازار خودرو، کاهش حدود ۲۰۰ هزار تومانی قیمت برخی از خودروها از جمله پراید SE۱۳۱ را نشان می‌دهد؛ به طوری که در روز پایانی شهریورماه این خودرو ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت داشت، اما در حال حاضر با قیمت ۲۱ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

به اعتقاد فعالان بازار خودرو، به طور معمول با شروع فصل پاییز و بازگشایی مدارس، تعداد معاملات در بازار کاهش پیدا می‌کند و همین موضوع، عامل افت قیمت‌ها در بازار خودرو خواهد بود. این در شرایطی است که ایام ماه محرم نیز نزدیک است و در این ایام، هر ساله خرید و فروش خودرو کاهش پیدا می‌کند.

فعالان بازار خودرو عنوان می‌کنند این افت تعداد معاملات، بازار خودرو را بار دیگر در لاک رکودی فرو خواهد برد؛ آن هم در شرایطی که بازار خودرو در سال‌های گذشته به دلیل افزایش قیمت و افت قدرت خرید مردم، با رکود مواجه شده است.

بر این اساس، بررسی روند قیمت‌ها در بازار خودرو حکایت از آن دارد که پژو ۴۰۵ SLX با قیمت ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار V۸ با قیمت ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سمند سورن ELX با قیمت ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پژو پارس LX با قیمت ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.