سرعت رشد پاییزه بورس کند شد

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (دوشنبه) در ادامه رشد خود در فصل پاییز، اندکی بالا رفت و با هشت واحد افزاش به رقم ۷۷ هزار و ۸۹ واحد رسید.

در معاملات امروز بیش از ۶۹۶ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال در ۶۰ هزار و ۹۰ نوبت داد و ستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۲ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۸۶ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۶۹ واحد و شاخص بازار دوم ۵۹۸ واحد رشد کرد.
شاخص آزاد شناور نیز امروز ۱۶۵ واحد و شاخص بازار اول ۹۲ واحد پایین آمد.
در معاملات امروز نمادهای خودرویی در وضعیت منفی مبادله شدند به طوری که با فشار منفی سنگین به شاخص مانع رشد بیشتر شاخص شدند.
نمادهای فارس، وغدیر و حکشتی در معاملات امروز تاثیر مثبت بر شاخص داشته و آن را بالا بردند، در مقابل نمادهای شبندر، خودرو، خساپا و خبهمن با تاثیر منفی بر شاخص، مانع اوج گیری شدند.
حق تقدم کابل البرز، حق تقدم داروسازی فارابی، حق تقدم شیرپاستوریزه پگاه اصفهان، حق تقدم گروه صنایع بهشهر ایران و پارس الکتریک، بیشترین رشد قیمت را به خود اختصاص دادند.
بیشترین کاهش قیمت نیز به حق تقدم توسعه معادن و فلزات، کمک فنر ایندامین، فراورده های غذایی و قند پیرانشهر و سیمان خزر تعلق داشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.