قیمت نهایی ۴۶ میلیونی مسکن مهر فاز ۵ و۹ پردیس

سهم آورده ۶۵ تا ۸۱ میلیون تومانی متقاضیان فاز ۸

|
0 دیدگاه

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که قیمت نهایی مسکن مهر فازهای ۵ و ۹ جدید پردیس مشخص شده و متقاضیان این واحدها باید حدود ۴۶ میلیون تومان پرداخت کنند، قیمت نهایی واحدهای فاز ۸ نیز بسته به متراژ بین ۶۵ تا ۸۱ میلیون تومان خواهد بود.

سرانجام پس از ماه‌ها انتظار قیمت واحدهای مسکن مهر فازهای ۵،۸ و ۹ نهایی شده که به زودی توسط شرکت عمران پردیس اعلام می‌شود. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که بیشترین افزایش قیمت مربوط به واحدهای مسکن مهر فاز ۸ است.

این مسئله نیز به دلیل متراژ بالای این واحدها روی داده که نشات گرفته از ۱۲۸ متر تا ۱۸۰ متر (با احتساب مشاعات) واحدهای مسکن مهر فاز ۸ است. بر این اساس بسته به متراژ این واحدها سهم آورده متقاضیان بین ۶۵ تا ۸۱ میلیون تومان خواهد بود. قرار بر این بوده که فردا قیمت نهایی فاز ۸ به اطلاع متقاضیان مسکن مهر برسد که به دلیل اعتراض نمایندگان متقاضیان  این امر به تعویق افتاده است.

گفته می‌شود فردا جلسه‌ای کارشناسی با حضور نمایندگان متقاضیان مسکن مهر پردیس و نمایندگان عمرانی و حقوقی شرکت عمران طی فردا برگزار خواهد شد و پس از آن قیمت نهایی مسکن فاز ۸ (احتمالا هفته آینده) اعلام می‌شود.

از سوی دیگر قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر فاز ۵ و ۹ نیز مشخص شده است. بر این اساس قیمت نهایی ۱۰ هزار واحد فاز ۵ حدود ۴۶ میلیون تومان است که از قیمت‌های اعلام شده قبلی در زمستان سال گذشته حدود ۸ میلیون تومان کمتر است. متقاضیان واحدهای فاز ۹ جدید (برج‌های ۱۵ طبقه) نیز مانند فاز ۵ باید ۴۶ میلیون تومان آورده خود را پرداخت کنند.

یکی از مصائب واحدهای مسکن مهر پردیس هزینه‌های بالای آماده‌سازی و محوطه‌سازی است که حدود ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد شده است. این در حالی است که شرکت عمران از متقاضیان مسکن مهر هزینه‌های آماده‌سازی یعنی ۱۱ میلیون تومان را دریافت کرده و مابقی هزینه‌ها از منابع داخلی شرکت تامین خواهد شد.

بر این اساس شرکت عمران شهرهای جدید باید حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان (هزینه‌های محوطه‌سازی) را برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر شهر پردیس تامین کند.

یکی از شروط شرکت عمران شهر جدید پردیس برای اعمال افزایش قیمت مسکن مهر ارائه برنامه زمانبندی تحویل واحدها از سوی پیمانکاران است. در این راستا الحاقیه قراردادی بین شرکت عمران و پیمانکاران امضا می‌شود تا مطابق آن منابع مالی تزریق شود.

لازم به ذکر واحدهای مسکن مهر فاز ۹ قدیم نیز با توجه به تاخیر پیش آمده در تحویل آنها مشمول افزایش قیمت چندانی نمی‌شود و قیمت نهایی این واحدها حول و حوش نرخ‌های اعلام شده قبلی (۴ تا ۶ میلیون تومان) خواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.