سپرده‌گذاری ۷۵ هزار نفر در حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم

|
0 دیدگاه

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از افتتاح ۹۱۰ فقره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم دریک روز بعد از تک رقمی شدن نرخ سود این تسهیلات خبر داد و گفت: از خرداد پارسال تا شهریور امسال ۷۵ هزار و ۹۵ نفر در حساب مذکور سپرده‌گذاری کرده‌اند.

محمدحسن مرادی با بیان اینکه از ۱۸ خرداد ۹۴ تا ۲۱ شهریور امسال ۷۵ هزار و ۹۵ فقره حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم افتتاح شده است، اظهار کرد:‌پس از تک رقمی شدن نرخ سود این سپرده‌ها و کاهش آن به ۹٫۵ درصد برای مناطق شهری و ۸ درصد برای بافت فرسوده، در مدت یکماه و بازه زمانی ۱۸ مرداد تا ۱۷ شهریور ۱۳ هزار و ۳۱۵ فقره حساب در این صندوق افتتاح شد تا تعداد متقاضیان رشد قابل توجه داشته باشد که دو برابر میزان افتتاح حساب در نخستین ماه از تاسیس این صندوق است.

وی با یادآوری این‌که تا پیش از کاهش نرخ سود میانگین افتتاح حساب در صندوق مذکور روزانه ۳۸۴ و در بهترین حالت ۵۷۰ فقره بود، افزود: این در حالی است که پس از کاهس نرخ سود رکورد افتتاح ۹۱۰ حساب در صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت شده است.

وی بیان کرد:‌ پیش از کاهش تک رقمی شدن نرخ سود، میانگین افتتاح حساب روزانه به ترتیب در تهران ۱۶۰ درصد، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۱۲۵ درصد و شهرهای کوچک ۱۰۳ درصد رشد داشته است. با تک رقمی شدن نرخ سود این تسهیلات از دهم شهریور بیشترین استقبال به ترتیب به شهرهای کوچک با ۱۶۶ درصد رشد، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر با ۱۵۹ درصد رشد و شهر تهران با ۱۴۴ درصد رشد اختصاص داشت که نشان می دهد کاهش میزان تسهیلات به تبع کاهش نرخ سود در شهرهای کوچک جذابیت بیشتری داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.