سازمان مستقل مبارزه با فساد ایجاد شود

سیستم مدیریتی برای آینده مدیر تربیت نمی‌کند

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران با بیان این که در سیستم مدیریتی کشور نه جایگزین برای فرد در نظر گرفته می‌شود و نه برای آینده مدیر تربیت می‌شود در مورد مبارزه با فساد گفت: باید یک سازمان مستقل مبارزه با فساد ایجاد شود.

نعمت‌الله ترکی در هجدهمین جشنواره رجایی استان تهران که در محل استانداری تهران برگزار شد گفت: دستگاه‌های استانی نقش اجرایی را در مقابل دستگاه‌های کشوری برعهده دارند و یک تقسیم کار در سطح کلان می‌تواند بر روند بهبود امور اداری و اجرایی موثر باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: اگر یک برنامه راهبردی برای تقسیم کار در نظر گرفته شود می‌توان گامهایی را برای تحقق اهداف مدنظر طراحی کرد.

وی افزود: یکی از مشکلات در امور اجرایی این است که نسبت به سرمایه‌های انسانی توجه کافی صورت نمی‌گیرد. در نتیجه باید به موضوع مدیریت سرمایه انسانی به خوبی پرداخته شود.

ترکی با اشاره به چیدمان  نیروی انسانی متخصص گفت: اگر فردی با مدرک دیپلم و یا فوق دیپلم در برخی پست‌های مرتبط با حوزه‌های دانش‌بنیان به عنوان مدیر قرار گیرد مشخص است که چنین فردی نمی‌تواند اثرگذاری لازم را داشته باشد.

وی افزود: ۷ درصد نیروها مدرک فوق‌لیسانس و تنها ۳ درصد از نیروها مدرک دکترا دارند.

ترکی تصریح کرد: متاسفانه در سیستم مدیریتی کشور نه جایگزین برای فرد در نظر گرفته می‌شود و نه برای آینده مدیر تربیت می‌شود که لازم است در برنامه پنج ساله پیش رو به این موضوع پرداخته شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران با بیان دقیق نبودن پاداش‌هایی که به پرسنل تعلق می‌گیرد گفت: در نظام جبران خدمات کارکنان باید به این موضوع پرداخته شود تا مشکلات این حوزه برطرف شود.

ترکی خاطرنشان کرد: در ایران باید یک سازمان مستقل مبارزه با فساد ایجاد شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران افزود: نبود شفافیت در سازمانها و روندهای اداری مالی در وضعیت کنونی باعث ایجاد فسادهایی می‌شود که امروز شاهد آن هستیم.

ترکی ادامه داد: فساد یکبار مصرف و تعطیل‌بردار نیست و اگر به راهکارهایی که قانون بر آنها تاکید شده توجه نشود نمی‌توان انتظار داشت وضعیت فعلی بهبود یابد. در همین راستا باید نظارتی به صورت جهادی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۳ از بین ۱۵۱ کشور ایران رتبه شانزده در حوزه مدیریت عملکرد را کسب کرده است که این وضعیت مطلوب نیست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در پایان درباره جشنواره شهید رجایی گفت: از ۸۶ دستگاه اجرایی در استان تهران ۶۵ دستگاه به صورت اختیاری در جشنواره شرکت و اطلاعات مورد نیاز را به صورت خوداظهاری بیان کردند و امروز از برگزیدگان این دستگاه‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.