شاخص های اقتصادی آمریکا قیمت هر اونس طلا را ۲۴دلار کاهش داد

|
0 دیدگاه

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران می گوید، اعلام شاخص های اقتصادی آمریکا در روزهای پایانی هفته گذشته منجر به کاهش ۲۴ دلاری قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی شد و امروز قیمت هر قطعه سکه در بازار آزاد حدود ۷۰ هزار ریال نسبت به پنجشنبه گذشته کاهش داشت.

«محمد کشتی آرای»  با اشاره به آخرین وضعیت قیمت طلا در بازار آزاد افزود: هفته گذشته اعلام برخی شاخص های اقتصادی در کشورهای انگلستان و کانادا، رشد قیمت اونس جهانی طلا را تا یک هزار و ۳۵۲ دلار رقم زد.
نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، شاخص مسکن و شاخص تولیدات صنعتی انگلستان و تصمیم گیری درخصوص آنها، عمده شاخص هایی بودند که هفته گذشته به یکباره رشد حدود ۱۹ دلاری اونس جهانی طلا را موجب شدند؛ به طوری که قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی تا حدود یک هزار و ۳۵۱ دلار بالا رفت. همین مساله سبب شد قیمت سکه طلا در بازار ایران بطور میانگین نزدیک به ۸۰ هزار ریال افزایش یابد و به مرز ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال برسد.
به گفته کشتی آرای، در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته، اعلام بهبود شاخص های اقتصادی ایالات متحده آمریکا منجر به افزایش ارزش دلار و در نتیجه کاهش بهای اونس طلا شد؛ به طوری که روز پنجشنبه (۱۸ شهریورماه) به یک هزار و ۳۲۵ دلار و امروز به یک هزار و ۳۲۸ دلار کاهش یافت.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: کاهش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را با تعدیل مواجه کرد، به طوری که هرگرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۳۳ هزار ریال و سکه بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون و ۱۸۰ هزار ریال کاهش یافت.
وی گفت: در سه روز اخیر همین موضوع افت متوسط ۷۰ هزاری ریالی قیمت سکه را در بازار داخلی به همراه داشت.
به گزارش ایرنا، بر پایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران و تا ظهر امروز، هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید با ۶۳ هزار ریال کاهش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، ۱۱ میلیون و ۱۵۸ هزار ریال دادوستد شد.
همچنین، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۱۰ هزار ریال افزایش به ۱۱ میلیون و ۲۳۰ هزار ریال، هر قطعه نیم سکه با ۲۰ هزار ریال کاهش قیمت، پنج میلیون و ۷۰۰ هزار ریال و هر قطعه ربع سکه نیز با ۱۰ هزار ریال کاهش قیمت، دو میلیون و ۹۹۰ هزار ریال دادوستد شد.
در معاملات امروز بازار آزاد، هر قطعه سکه گرمی با ۱۰ هزار ریال کاهش قیمت نسبت به پنجشنبه گذشته، یک میلیون و ۸۴۰ هزار ریال فروخته شد و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۴۹۰ ریال داد و ستد شد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا نیز با ۱۹ دلار و ۷۰ سنت کاهش قیمت نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، یک هزار و ۳۲۸ دلار و ۸۰ سنت قیمتگذاری شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.