شاخص کل بورس ۱۷۴ واحد بالا رفت

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (یکشنبه) در ادامه رشد خود با ۱۷۴ واحد افزایش به جایگاه ۷۷ هزار و ۸۱ واحد رسید.

حجم و ارزش معاملات در فصل پاییز اندکی روبه افزایش گذشته است؛ به طوری که امروز حجم معاملات دوباره از مرز یک میلیارد سهم و حق تقدم فراتر رفت.
با توجه به اینکه کمبود نقدینگی، مشکل اصلی بازار سرمایه است و سهامداران منتظر تحولات مثبت برای وارد کردن سرمایه های جدید به بورس اند، افزایش ارزش و حجم معاملات می تواند نشانه هایی از بازگشت امید به بازار سرمایه باشد.
در معاملات امروز، بیش از یک میلیارد و ۱۰۴ سهم و حق تقدم به ارزش بیش از دو هزار و ۹۶۸ میلیارد ریال در ۷۵ هزار و ۷۹۹ نوبت خرید و فروش شد.
گروه های نفتی و خودرویی بیشترین تاثیر مثبت را بر معاملات امروز بورس داشتند و زمینه رشد شاخص را فراهم کردند.
نمادهای فارس (هلدینگ سرمایه گذاری فارس)، خساپا (سایپا)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، شبریز (پالایش نفت تبریز)، خودرو (ایران خودرو) و وپاسار (بانک پاسارگاد) با تاثیر مثبت بر بازار امروز، شاخص را بالا کشیدند و در مقابل سیلام (سیمان ایلام) تاثیر منفی بر شاخص داشت.
شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز رشد کردند و بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۶۲ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۲۲ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۸ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۹۱ واحد، شاخص بازار اول ۸۷ واحد و شاخص بازار دوم ۵۸۸ واحد افزایش یافت.
ماشین سازی نیرومحرکه، حق تقدم کابل البرز، حق تقدم سرمایه گذاری مسکن، پارس الکتریک و ریخته گری تراکتورسازی ایران در معاملات امروز با بیشترین افزایش قیمت روبرو شد.
بیشترین کاهش قیمت نیز به سیمان ایلام، حق تقدم گروه صنایع بهشهر ایران، حق تقدم توسعه معادن و فلزات، حق تقدم شیرپاستوریزه پگاه اصفهان و پتروشیمی فارابی تعلق داشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.