شاخص کل در جایگاه ۷۶ هزار و ۵۰۹ واحد قرار گرفت

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (یکشنبه) نیز ۲۳۷ واحد دیگر افت کرد و در جایگاه ۷۶ هزار و ۵۰۹ واحد قرار گرفت و انجام دادو ستد سهام در ۴۲ هزار و ۱۹۵ نوبت انجام شد.

رکود بازار سرمایه همچنان بر تالار معاملات بورس سایه افکنده و همزمان با افت شاخص، شاهد کاهش ارزش و حجم معاملات هستیم به طوری که در جریان معاملات امروز، داد و ستد سهام در ۴۲ هزار و ۱۹۵ نوبت صورت گرفت.
براساس معاملات امروز ۵۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و ۲۵۱ میلیارد ریال خرید و فروش شد که حاکی از قرار داشتن بازار در وضعیت رکود دارد.
شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز قرمز پوش بودند به طوری که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۸۴ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۵۷ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۴۵ واحد، شاخص آزاد شناور ۲۸۵ واحد، شاخص بازار اول ۲۳۷ واحد و شاخص بازار دوم ۱۰۱ واحد کاهش یافت.
نمادهای شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، فولاد (فولاد مبارکه)، وغدیر (سرمایه گذاری غدیر)، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و حکشتی (کشتیرانی جمهوری اسلامی) با تاثیر منفی، شاخص را پایین کشیدند، در مقابل درازک (دارویی رازک) و خساپا (سایپا) با تاثیر مثبت مانع افت بیشتر شاخص شدند.
بیشترین رشد قیمت نیز در معاملات امروز به دارویی رازک، کابل البرز، حق تقدم کابل البرز، حق تقدم داروسازی فارابی و سیمان بهبهان تعلق داشت.
حق تقدم صنایع لاستیکی سهند، حق تقدم بین المللی محصولات پارس، حق تقدم سرمایه گذاری مسکن، حق تقدم کشاورزی و دامپروری مگسال و حق تقدم توریستی و رفاهی آبادگران نیز با بیشترین کاهش قیمت روبرو شدند.
کارشناسان، کاهش شاخص را جزیی طبیعی از نوسان شاخص می دانند که در روزهای آینده با اصلاح بازار، دوباره در مسیر صعود قرار خواهد گرفت.
البته با توجه به وضعیت اقتصادی کلان، نباید انتظار رشد زیادی را برای بورس داشت و شاخص احتمال در محدوده کانال ۷۸ هزار تا ۷۵ هزار واحدی همچنان در نوسان خواهد بود.
شرایط فعلی بازار سبب شده تا سهامداران خرد با هدف نوسان گیری (سودهای اندک) به سوی تک نمادها و سهام شرکت های کوچک گرایش پیدا کنند.
ادامه دارد…

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.