شبکه علمی کشور آغاز به کار کرد

|
0 دیدگاه

در افتتاحیه تلکام ۲۰۱۶ شبکه علمی کشور آغاز به کار کرد.

نصرالله جهانگرد در افتتاحیه ایران تلکام ۲۰۱۶ با اشاره به گسترش خدمات شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: شبکه علمی مبتنی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است و با توسعه ظرفیت های ارتباطی، امروز قراردادی به نیابت از طرف وزارت علوم با شرکت مخابرات استان تهران امضا می شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره اینکه چرا اپراتور مدیریت شبکه علمی کشور با مخابرات تهران قرارداد امضا کرد، گفت: مقدمات این شبکه در تهران از یک سال گذشته ایجاد شده و امروز شاهد عقد قرارداد آن با مخابرات تهران بودیم و بعد از آن هم در مراکز استان ها و همه دانشگاه ها شاهد راه اندازی این شبکه خواهیم بود.
وی افزود: با آغاز به کار شبکه علمی، کتابخانه های دیجیتالی، مراکز داده و اشتراک منابع دانشگاهی در مسائل پردازش موازی شکل می‌گیرد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان “در نظر داریم روی این بستر حداقل یک گیگابیت بر ثانیه سرعت دسترسی به دانشگاه ها اختصاص دهیم”، گفت: این دسترسی به شبکه در قالب ابری خواهد بود و شبکه علمی ساختاری اینگونه خواهد داشت.
جهانگرد خاطر نشان کرد: امیدواریم با این کار در تقویت ساختار علمی کشور نقش مؤثر داشته باشیم و دانشگاه ها نیز از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در راستای راه اندازی این شبکه دنبال کاهش نرخ خدمات شبکه‌ای برای دانشگاه‌ها تا حداقل ۵۰ درصد هستیم.
او افزود: این ظرفیت توانمندی را در اختیار دانشگاه ها قرار می‌دهد تا توانمندی‌های خود را در این شبکه به اشتراک بگذارد.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.