شفافیت مزیت عرضه محصولات در بورس کالا

|
0 دیدگاه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه محصولات پتروشیمی در بازار بورس کالا حسن شفافیت عرضه و تقاضا را به دنبال داشت که با خروج این کالا از بورس کالا مشکلات متعددی ایجاد خواهد شد.

علی خسروشاهی در خصوص خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا و عرضه آن در بازار سهام گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت از زمان روی کار آمدن خود به دنبال خروج پتروشیمی از بورس کالا بود و دلایل مختلفی را برای این هدف بیان کردند.

وی در توضیح این دلایل گفت: از نظر وزارت صنعت در بورس کالا دلال‌ها خرید می‌کنند و مصرف کننده نهایی یا امکان خرید از این بورس را ندارد و یا گران‌تر از قیمت واقعی خریداری می‌کنند.

خسروشاهی تصریح کرد: ادعا ورود دلال‌ها به بازار بورس کالا در حالی است که برای خرید مواد پرتقاضا از بورس کالا باید پیش از آن از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز خرید دریافت شود، پس ورود دلال‌ها به بازار بورس کالا اشکالی است که به خود وزارتخانه وارد است.

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: پیش از عرضه محصولات پتروشیمی در بازار بورس کالا، این خرید و فروش در شرکت بازرگانی پتروشیمی عرضه می‌شد که پس از مدتی مشکلات مختلفی از جمله رانت خواری به این نوع از عرضه کالا وارد شد.

وی در ادامه به مهمترین حسن عرضه محصولات در بازار بورس کالا اشاره و اظهار کرد: شرایط واگذاری در بورس کالا به گونه‌ای است که آمار فروش، قیمت، حجم به صورت کامل و شفاف به نمایش گذاشته می‌شود، این در صورتی است که عرضه این محصولات در بازارهای دیگر به این میزان شفاف نخواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.