متوسط نرخ خرید شیرخام ۱۲۵۰ تومان

شیر خشک از امروز در بورس کالا عرضه می‌شود

|
0 دیدگاه

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: شیرخشک ماحصل از خرید تضمنین شیرخام دامداران از امروز در بورس کالا با هدف صادرات عرضه می‌شود.

حسین صفایی ظهر امروز در حاشیه نشست خبری خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت خرید تضمینی شیرخام گفت: از ابتدای تیرماه این خرید تضمینی در ۱۰ استان آغاز شده است و پیش‌بینی می‌کنیم خرید تضمینی شیرخام مازاد دامداران به روزانه ۱۰۰۰ تن برسد.

وی با اشاره به اینکه شیرخام توسط ۱۵ کارخانه طرف قرارداد خریداری می‌شود، تصریح کرد: برخلاف پیش‌بینی ما، خرید روزانه شیرخام بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تن باقی مانده است و نرخ خرید شیرخام در بازار مصرف براساس خرید تضمینی بالا رفته و به ۱۲۰۰ تومان در هر کیلوگرم رسیده است.

به گفته مدیرعامل سازمان تعاون روستایی، براساس پیام وزیر جهاد کشاورزی به بنده، باید سهمیه جذب شیر خام دامداران توسط سازمان تعاون روستایی افزایش یابد و متوسط نرخ خرید شیرخام توسط این سازمان ۱۲۵۰ تومان است.

وی این را هم گفت که تا امروز ۸۰ هزار تن شیرخام خریداری شده و بیشتر به صورت خامه یا شیرخشک در راستای صادرات فروخته شده است.

صفایی خاطرنشان کرد: خریداران شیرخام پس از صادرات محصول می‌توانند با ارائه برگ سبز به گمرک، ضمانت خود را آغاز کنند.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی همچنین از آغاز فروش شیر خشک دامداران در بورس کالا خبر داد و گفت: این عرضه فقط برای صادرات خواهد بود و از خریداران شیرخشک در بورس کالا ضمانت گرفته می‌شود که حتماً محصول خریداری‌شده را صادر کنند.

به گفته صفایی، قیمت هر کیلوگرم شیرخشک حاصل از خرید تضمینی شیر خام حدود ۲ دلار بر روی تابلوی بورس کالا خواهد بود.

به گزارش فارس، خرید تضمینی شیر خام دامداران در بازار مصرف، هم‌اینک در استان‌های تهران، قزوین، البرز، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، کرمان و یزد انجام می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.