صنایع اندکی از رکود خارج شدند

|
0 دیدگاه

رئیس کمسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران از تحرک برخی صنایع در تولید و افزایش فروش محصولات تولیدی شان خبرداد و گفت: پیش بینی رشد صنعتی فصل تابستان اندکی سخت است ولی برخی صنایع از رکود کم کم خارج شده اند.

مهدی پور قاضی ،عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی صنایع، معاون و کشاورزی تهران در خصوص پیش بینی میزان رشد بخش صنعت در فصل تابستان امسال گفت: اگرچه آمارهای اعلام شده از سوی دولت رشد بخش صنعت را در فصل بهار ۸٫۸ درصد و رشد کل اقتصاد را ۴٫۴ درصد نشان می دهد، اما به نظر می رسد که در بخش صنعت، این آمار چندان با واقعیت تطابق ندارد و در این بخش، با این رقم ها مواجه نیستیم.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: نشانه‌هایی از رشد ۸٫۸ درصدی صنعت در بنگاههای تولیدی و صنعتی مشاهده نمی شود و به نظر هم نمی رسد که این رقم به واقعیت نزدیک باشد.

وی تصریح کرد: در سه ماهه دوم سال ۹۵ یا به عبارتی فصل تابستان، امکان دارد این ارقام تکرار شود  و البته که ورود آمار بخش‌های نفت و گاز به آمارهای رشد اقتصادی به مصلحت نبوده و نمی‌توان پیش بینی دقیقی از رشد صنعت داشت.

به گفته پورقاضی، در بخش صنعت مقداری تحرک مشاهده می‌شود و میزان فروش بخش‌های صنعتی مانند سیمان و فولاد بالا رفته است، بنابراین می توان امیدوار بود که در فصل تابستان رشد مثبتی را نسبت به فصل بهار داشته باشیم ولی پیش بینی رقم آن کمی سخت است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.