صنعت تولید و پرورش ماهی کشوردر آستانه تحول قرار گرفت

|
0 دیدگاه

برای اولین بار در کشور یکی از شرکت های کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با هدف خودکفایی موفق به تکثیر ماهیان گونه کپور معمولی، فیتوفاگ و آمور از ماهیان “نسل اول ” شد .

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان مهندس عظیم رجایی مدیر عامل هلدینگ کشاورری و دامپروری بنیاد مستضعفان در این باره توضیح داد : در پی واردات ماهیان نسل اول از کشور چین از سوی شرکت “ران بهشهر” و پرورش آنها و تبدیل شدن آن به آبزی مولد در سال ۹۵ ، کارگاه تکثیر شرکت واقع در استان شمالی کشور اقدام به تکثیر گونه های مذکور نموده است که در این عملیات تعداد ۱ میلیون و ۵۰۰هزار قطعه لارو کپور معمولی و ۳میلیون و ۸۱۰ هزار قطعه لارو فیتوفاگ و ۷۲۰هزار قطعه لارو آمور تکثیر شده است.

وی افزود : در این عملیات برای اولین بار از مشاورین خارج از شرکت در انجام تکثیر استفاده نشده و تمام مراحل آن به وسیله کارشناسان و نیروهای شرکت انجام شده است .

مهندس رجایی گفت : نتایج حاصل ازاین مرحله تکثیر لارو ماهی از ماهیان نسل اول مطلوب و قابل قبول ارزیابی می شود و لارو های ماهی تولیدی از نظر رشد و مقاومت در برابر شرایط نامناسب پرورش و تراکم پذیری دارای شرایط بسیار خوب و ایده آلی می باشند.

گفتنی است تکثیر لارو ماهی از ماهیان نسل اول منجر به افزایش قابل توجه بهره وری تولید از لحاظ مقاومت و ضریب تبدیل گوشت و سایر شاخص های تولید می شود به طوری که صنعت پرورش ماهی در کشور را بیش از گذشته از نظر اقتصادی توجیه پذیر کرده و نقش به سزای در خودکافی در این حوزه و تامین پروتئین مورد نیاز کشور دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.