صید میگو در هرمزگان از سیزدهم مهرماه آزاد است

|
0 دیدگاه

زمان آزادسازی صید میگو در آبهای استان هرمزگان بر اساس گشت های تحقیقاتی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان، سیزدهم مهرماه اعلام شد.

بر این اساس میزان مجاز قابل برداشت (TAC) برای میگوهای درشت ۸۳۰ تن و برای میگوهای ریز ۳۵۰ تن محاسبه شد.
پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با همکاری اداره کل شیلات هرمزگان ذخایر میگو این استان را بررسی کرد و با همکاری صیادان محلی از تیرماه تا شهریورماه در زیستگاه میگو از منطقه کوهستک تاتولا گشت های تحقیقاتی داشت.
نتایج تحقیقات میدانی و بررسی های انجام شده بوسیله این پژوهشکده نشان می دهد که میگوهای موزی به نسبت سال های گذشته از رشد کمتری برخوردار بودند و فصل صید برای رسیدن میگوها به رشد کافی باید با کمی تاخیر از سیزدهم مهرماه آغاز شود.
پارسال ۱۸ هزارتن میگو در کشور به دست آمد که نزدیک به ۹۵ درصد آن به ارزش ۵۶ میلیون دلار به کشورهای عربی و اروپایی صادر شد و بقیه به مصرف داخلی رسید.
میگوی باکیفیت ایرانی به بیش از ۲۰ کشور جهان مانند ویتنام، امارات، تایلند، مالزی، چین و اسپانیا صادر می شود که هر یک قطب تولید میگو در منطقه خود به شمار می روند.
کویت، مصر، لبنان، ایتالیا، فرانسه و انگلیس از دیگر واردکنندگان میگوی ایران هستند.
میگو گونه ای از سخت پوستان آبزی است که در بیشتر آبهای جهان اعم از آب شور و آب شیرین یافت می شود. میگو یک منبع غذایی برای موجودات دریایی به شمار می رود و مقاومت بالایی در برابر مواد سمی در مناطق آلوده دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.