طرح نظام نوین ترویج کشاورزی رونمایی شد

|
0 دیدگاه

در آیین گشایش سال زراعی ۹۵ – ۹۶ طرح نظام نوین ترویج کشاورزی رونمایی شد که این نظام به زودی به کلیه استانهای کشور توسط وزیر جهاد کشاورزی به منظور توسعه انتقال یافته‌های کشاورزی در مزرعه ابلاغ می‌شود.

اسکندر زند در آیین گشایش سال زراعی ۹۵ – ۹۶ اظهار کرد: طرح نوین نظام ترویج کشاورزی امسال در استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمانشاه و گلستان به مرحله اجرایی در آمد و به زودی در سایر استانها نیز اجرا می‌شود.

وی افزود: با اجرای این طرح تعداد نیروهای مروج کشاورزی در عرصه از ۳ هزار نفر به ۱۰ هزار نفر افزایش یافت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی نیز در کشور راه‌اندازی و به مرحله اجرایی در آمده است.

زند تصریح کرد: با راه‌اندازی تالار ترویج دانش و فنون، همه دانش موجود در بخش کشاورزی به شکل رایگان در اختیار بهره‌برداران قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار تسنیم، امسال طرح نظام نوین ترویج کشاورزی با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی در سراسر کشور به مرحله اجرایی در می‌آید که این امر احیای دوباره بخش مهم ترویج در کشاورزی کشور است.

شایان ذکر است که با توسعه ترویج در بخش کشاورزی و انتقال یافته‌های بخش کشاورزی بر سر مزرعه باعث افزایش راندمان تولید و استفاده مناسب از آب خواهد شد که در سالهای اخیر به فراموشی سپرده شده بود.

بنابراین گزارش در چهاردمین گردهمایی سراسری کشت پاییزه (آیین گشایش سال زراعی ۹۵ – ۹۶) که امروز در محل تالار پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد از ۱۰۰ نشریه ترویجی بخش کشاورزی و تالار ترویج دانش بنیان کشاورزی رونمایی شد.  این نشریات در راستای مدیریت دانش نظام نوین ترویج منتشر شده است و با افتتاح این تالار همه دانش فنی ترویجی موجود سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به صورت نوشتاری، دیداری و شنیداری به صورت رایگان در اختیار کشاورزان و بهره‌برداران قرار خواهد گرفت.

تولید کلزا در کشور ۳۵ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی تسنیم، در ادامه این مراسم، مهاجر مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از توسعه کشت دانه‌های روغنی و غلات در کشور خبر داد و گفت: توسعه کلزا و غلات با محوریت گندم در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی افزود:‌ در سال جاری تولید کلزا ۳۵ درصد افزایش یافت و در سال زراعی جاری که امروز آغاز شد توسعه کشت کلزا در ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور انجام می‌شود و پیش‌بینی تولید ۲۳۵ هزار تن دانه‌های روغنی شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.