عدم تخصیص به موقع اعتبارات، آسیب جدی به منابع طبیعی وارد می‌کند

|
0 دیدگاه

مدیرکل منابع طبیعی استان تهران گفت: اجرای پروژه های منابع طبیعی و حفاظت از اراضی ملی نقش بسیار مهمی را در توسعه و پیشرفت اقتصادی ایفا می کند، عدم تخصیص بموقع اعتبار برای اجرای این پروژه ها آسیب های جدی را به این بخش وارد می کند.

علی کیان با بیان اینکه اجرای مستمر این پروژه ها از ضرورت بسیار بالائی برخوردار است اظهار داشت: با عنایت به اهمیتی که اجرای پروژه های منابع طبیعی دارد نمی توان اجرای آنها را متوقف کرد لذا تخصیص بموقع اعتبارات خصوصاً در نیمه اول سال در این زمینه حیاتی بوده و لازم است که به این موضوع توجه ویژه ای معطوف گردد تا از کیفیت فعالیت‌ها کاسته نشود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با تأکید بر اینکه حفاظت از عرصه های منابع طبیعی به عنوان یکی از سیاست‌های راهبردی در دستور کار ما قرار دارد تصریح کرد: با توجه به اهمیتی که عرصه های منابع طبیعی از لحاظ زیست محیطی و اقتصادی دارند ما معتقدیم که حفاظت از این منابع تعطیل بردار نیست و به همین جهت با وجود تمامی کمبودها، حفاظت و حراست از اراضی ملی در سطح استان تهران با جدیت ادامه دارد.

کیان خاطر نشان کرد: علی رغم مشکلات اعتباری که با آن روبرو بوده ایم از ابتدای سال جاری تاکنون با اجرای احکام قضائی که ۳۲ فقره بوده ۵۸ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان اقدام به بازپس گیری گردیده و همچنین در راستای اجرای تبصره ۱ ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع ۸۳ هکتار از اراضی ملی شامل ۸۰ فقره تصرف به ارزش ۱۶۵ میلیارد تومان از دست متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شده است.

وی خطاب به مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران خواستار پیگیری مستمر پرونده های کیفری و حقوقی مطروحه در مراجع قضائی شد و اضافه کرد: لازم است برای احقاق حقوق دولت و حفظ انفال، پرونده های قضائی تا حصول نتیجه مورد پیگیری قرار گیرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.