فاز نخست نمایشگاه بین المللی یزد آماده بهره برداری شد

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های یزد گفت: فاز نخست نمایشگاه بین المللی یزد با ۳ میلیارد ریال هزینه درکنار گذر یزد – کرمان – شیراز به منظور افزایش اشتغال و رونق کسب و کار آماده بهره برداری شده است.

مصطفی بوستانی روز یکشنبه در نشست خبری با رسانه های استان اظهار کرد: برای فاز نخست نمایشگاه ۱۱ کیلومتر جدول گذاری، فضای سبز و سالن ۱۰ هزار مترمربعی در دو طبقه شامل یک طبقه وی آی پی و طبقه دوم غرفه های ثابت دستاوردهای صادراتی استان ایجاد شده که در مجموع تمام نیازهای استاندارد برای یک مجموعه نمایشگاهی را داراست.
مدیرعامل نمایشگاه های یزد اضافه کرد: دفتر عقد قراردادها، دو سوئیت میهمان، یک سالن کنفرانس ۲۰۰متری، بخش های خدماتی، بورس های مختلف طلا و نقره و سایر صنوف، مرکز تجارت بین المللی، مرکز تفریحی، هتل، برج وی آی پی، سالن همایش ها و پارکینگ در بخش های مختلف از دیگر امکانات این مجموعه است که در آینده این بخش ها به این مجموعه افزوده می شود.
بوستانی درباره فعالیت های نمایشگاه فعلی یزد نیز گفت: در زمان تحریم، نمایشگاه جایگاه ویژه ای برای دور زدن تحریم ها و ایجاد و تداوم رونق اقتصادی در کشور داشت اما این موضوع در استان یزد کمرنگ دیده شد.
وی گفت: نمایشگاه نقش قابل توجهی در توسعه استان یزد دارد به ویژه اینکه محور توسعه استان بر گردشگری قرار گرفته و شرکت نمایشگاه های بین المللی می تواند در این زمینه فعالیت های اثربخشی داشته باشد.
مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی یزد با بیان اینکه ۸۰درصد اشتغال موجود در جامعه در برپایی یک نمایشگاه فعال می شود، ادامه داد: در هر نمایشگاهی که در استان یزد برگزار می شود به طور متوسط ۴۰۰ فرصت شغلی ایجاد می شود.
وی تعامل بیشتر مسئولان استان و رسانه ها را در معرفی نمایشگاه و تقویت جایگاه آن خواستار شد و گفت: این مجموعه خصوصی و بر اساس سهام ۹۲ شخصیت اداره می شود اما بر اساس قانون دولت باید ۱۰درصد هزینه زیرساخت های آن را بپردازد .
بوستانی تصریح کرد: با وجود تاثیر شرکت نمایشگاه های استان در اشتغال و توسعه استان، تا کنون تسهیلات بانکی به این شرکت اختصاص نیافته و بدهی مالیاتی و حقوقی معوق دارد که برای رفع این مشکلات، حمایت بیشتری از سوی بخش دولتی انتظار می رود.
وی درباره فعالیت های این مجموعه در ۶ماه ابتدایی امسال نیز اظهار کرد: در نیمه نخست امسال ۶ نماشگاه برگزار شده و در نیمه دوم سال که تقاضا بیشتر است، برگزاری ۱۴نمایشگاه پیش بینی شده است.
فاز نخست نمایشگاه بین المللی یزد در محدوده ۵۶هکتار مساحت دیوارکشی شده این شرکت آماده بهره برداری شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.