فرصت های مالی بر مبنای عدالت و قسط توزیع شوند

|
0 دیدگاه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: فرصت های مالی باید برمبنای عدالت و قسط توزیع شده تا حقی از شهروندی ضایع نشود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در دیدار با روسای بانک های استان افزود: در حوزه اقتصادی و مالی، اجرای عدالت بسیار مهم و ضروری است و اگر این مهم به طور جدی پیگیری و تحقق یابد بدون شک جلب اعتماد مردم را نیز به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه باید تلاش کرد تا اعتماد جامعه دینی جلب شود، ادامه داد: اگر فعالیت بانک ها مورد اعتماد مردم قرار گیرد و به ربا آلوده نباشد، آنها سرمایه های خود را در بانک ها قرار داده و این مهم در نهایت موجب توسعه خدمت رسانی به مردم خواهد شد.
امام جمعه قزوین در ادامه به موضوع مفاسد اقتصادی اشاره و یادآور شد: مدیران بسیار کمی در این موضوع ورود داشتند اما این میزان نیز برای جامعه ما زیاد بوده زیرا به اعتماد عمومی آسیب می رساند.
نماینده ولی فقیه در استان، جلب اعتماد عمومی را رمز موفقیت مدیران بانک ها و سایر دستگاه ها دانست و افزود: پرهیز از ربا یکی از مسائلی است که در جامعه اعتماد سازی می کند و نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد، زیرا خداوند فرموده آنهایی که ربا می کنند خود را برای جنگ با خدا و رسول او آماده می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به اهمیت قرض الحسنه و تقویت و توسعه این سنت حسنه، گفت: نگاه دینی به این موضوع آن است که کسانی قرض الحسنه می دهند، رزقشان چند برابر می شود اما خداوند بر نابودی ربا تاکید می کند.
به گفته وی، در نگاه دین اگر مردم اهل ایمان و تقوا شوند، خداوند برکت ها را از زمین و آسمان برای آنها نازل می کند.
امام جمعه قزوین، امانت داری را یکی دیگر از ویژگی های جامعه اسلامی برشمرد و اضافه کرد: خداوند فرمان می دهد که امانت ها باید به اهلش سپرده شود.
در ابتدای این دیدار تعدادی از روسای بانک های استان گزارشی از فعالیت ها و مشکلات خود را ارائه دادند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.