فروش ۲۰ درصد از سهام روس‌نفت توسط دولت روسیه در سال جاری

|
0 دیدگاه

ولادیمیر پوتین اعلام کرد روسیه در نظر دارد تا به منظور کاهش کسری بودجه، یک پنجم از سهام شرکت روس‌نفت را به فروش برساند.

رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد: « اگر شرکت روس‌نفت بتواند سرمایه‌گذاران راهبردی مناسبی پیدا کند،  فروش ۱۹٫۵ درصد از سهام این شرکت در سال جاری صورت خواهد گرفت.» ارزش این سهام در حدود ۱۱ میلیارد دلار خواهد بود.

پس از سقوط قیمت نفت به پایین‌ترین سطح ۱۲ سال اخیر در ماه ژانویه و کم شدن پول‌ها نفتی، کسری بودجه روسیه به بیشترین سطح ۶ سال اخیر رسید و برای جبران آن دولت پوتین اقدام به فروش دارایی‌‌های خود کرده است. فروش روس‌نفت در حالی اتفاق خواهد افتاد که دولت فروش ۵۰٫۰۸ درصد از سهام شرکت نفت باش‌نفت را به تاخیر انداخته است.
پوتین افزود، فروش روس‌نفت نشان می‌دهد که روسیه به تعهدات خود برای کاهش نقش دولت در اقتصاد همچنان ادامه می‌دهد. سهام روس‌نفت به هر قیمتی به فروش نخواهد رسید و هدف ما بیشترین سود برای اقتصاد روسیه و دولت خواهد بود. روس‌نفت، باارزش‌ترین شرکت روسیه، می‌تواند ۱۱ میلیارد دلار برای این کشور به ارمغان بیاورد.
پس از اینکه در ماه جاری، پیشنهاد فروش ۵۰٫۰۸ درصد از سهام باش‌نفت با تصمیم دولت به تعویق افتاد، پوتین روی روس‌نفت متمرکز شد. فروش ۳۱۵ میلیارد روبلی باش‌نفت، به دلیل نزاع بر سر خصوصی‌سازی آن با مشکل مواجه شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.