قیمت طلا به ۱۳۵۱ دلار رسید

|
0 دیدگاه

با انتشار آمارهای نا امید کننده از اقتصاد آمریکا و کاهش احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، قیمت طلا افزایش یافت.

در حالی که انتشار آمارهای ناامید کننده از اقتصاد آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر را کاهش داده است، قیمت طلا پس از افزایش حدود ۲ درصدی در جلسه قبل، امروز نیز افزایش یافت و به بالاترین رقم ۲ هفته و نیم گذشته رسید.
بر اساس آمارهای منتشر شده، همزمان با کاهش تولید و میزان سفارشات ثبت شده، فعالیت بخش خدمات در امریکا در ماه اوت به پایین ترین رقم در ۶ سال و نیم گذشته رسیده است. این نشان دهنده کند شدن رشد اقتصادی آمریکاست که احتمال افزایش نرخ بهره در کوتاه مدت را کاهش می دهد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۳۵۱ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد امروز تا رقم ۱۳۵۲ دلار و ۶۵ سنت بالا رفت که بیشترین رقم از اوت ۱۹ تاکنون بود.
قیمت طلای آمریکا نیز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۳۵۶ دلار رسید.
الکس تورندیکه، تاجر طلا گفت، حساس حاکم بر بازاراز زمان انتشار آمارهای ضعیف در روز سه شنبه مطمئنا تغییر کرده است. با توجه به کاهش احتمال افزایش نرخ بهره ارزش دلار رو به کاهش گزارده است.
وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، قیمت طلا ممکن است تا ۱۳۵۸ دلار بالا برود.
کنت لی، تحلیلگر بازار طلا گفت: «انتظار می رود بازارها تا روز پنجشنبه یعنی زمان تصمیم گیری بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ بهره کم نوسان باقی بماند.»
پس از انتشار آمارهای غیرمنتظره و ضعیف از بخش خدمات آمریکا ارزش دلار کاهش یافت و شاخص ها در بورس های آسیایی به بالاترین رقم های یک سال اخیر رسید.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا از ۹۳۷٫۸۹ تن در روز جمعه به ۹۵۲٫۱۴ تن در روز سه شنبه رسید که بیشترین افزایش یک روزه از ۵ جولای تاکنون بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.