قیمت نفت در آستانه سقوط دیگر

|
0 دیدگاه

گزارش آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر روند افزایشی عرضه نسبت به تقاضا در ماه‌های آینده قیمت نفت را در آستانه کاهشی دیگر قرار داده است.

به نقل از یاهو؛ گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی نسبت به افزایش عرضه و کاهش تقاضا به نفت در بازار جهانی، قیمت نفت را در بازار در آستانه یک کاهش شدید قرار داده است.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش خود تاکید کرده است که تا نیمه نخست سال ۲۰۱۷ مازاد عرضه موجود در بازار جهانی ادامه خواهد یافت. این در حالی است که در ارزیابی قبلی عنوان شده بود که تا پایان سال ۲۰۱۶ مازاد عرضه موجود در بازار جهانی پایان یافته و بازار به حالت تعادل باز گردد.

این آژانس همچنین پیش‌بینی کرده است که تقاضای نفت در بازار جهانی کمتر از میزان مورد انتظار افزایش یابد.

از زمان انتشار این گزارش قیمت نفت مجدداً سیکل نزولی خود بازگشته و احتمال دارد که از این نیز کاهش یابد.

در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی آمده است: تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک کاهش قابل توجهی را طی ماه‌های اخیر تجربه کرده است اما افزایش عرضه از سوی اوپک این کاهش تولید را جبران کرده و باعث تداوم عرضه بیشتر نسبت به تقاضا در بازار جهانی شده است.

این آژانس پیش‌بینی کرد طی سال جاری ۱٫۳ میلیون بشکه در روز تقاضای نفت در جهان افزایش یابد که ۱۰۰ هزار بشکه کمتر از ارزیابی قبلی این آژانس بود همچنین در این گزارش پیش‌بینی شده است که تقاضای نفت در سال ۲۰۱۷ نیز ۱٫۲ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.