لزوم قانونمند کردن تهیه غذای حلال در کشور

|
0 دیدگاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همه کالاها و خدمات باید با روش های شرعی تهیه شوند، گفت: این کار باید به صورت قانونمند صورت گیرد.

محمدرضا نعمت زاده با اشاره به اهمیت قانونمند کردن تهیه غذا، گفت: باید ضوابطی برای ارائه به مجامع بین المللی در رابطه با ذبح شرعی، غذا و محصولات حلال تهیه کنیم که مراحل مربوط به این کار طی شده و به تصویب مجمع ذیربط در رابطه با کشورهای اسلامی رسیده است.

وی ادامه داد: بر این اساس، شرایط فقه شیعه اثنی عشری مورد قبول عام قرار گرفت و برای ما نیز الگو شد.

نعمت زاده تصریح کرد: درست است که ایران کشوری اسلامی است و همه کالاها و خدمات باید با روش های شرعی تهیه شوند، ولی این کار باید به صورت قانونمند صورت گیرد زیرا کالا و خدمات ایرانی علاوه بر داخل کشور، به مسلمانان کشورهای دیگر نیز عرضه می شود.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه دستگاه های مختلف در این زمینه فعالیت دارند، دولت بنا بر پیشنهاد وزارت صنعت با تشکیل شورای سیاست گذاری در این بخش موافقت کرد و نشست های این شورا در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه در دومین نشست شورای سیاست گذاری راهبردی تجارت حلال، دستورالعمل مربوط به این مسئله مصوب می شود، گفت: امیدواریم بتوانیم در دنیا به عنوان کشوری که انواع کالا و خدمات حلال را در سطح بین المللی عرضه می کند، مطرح شویم.

وزیر صنعت با تأکید بر نقش سازمان استاندارد در تدوین استانداردهای مربوط به تجارت حلال، گفت: بحث حلال فقط به غذا ختم نمی شود، بلکه در مورد لوازم بهداشتی و آرایشی، مسائل شیمیایی، خدمات رفاهی و گردشگری و همچنین پروازهای حلال نیز مطرح است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.