مازاد عرضه نسبت به تقاضا در میادین

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران، گفت: عرضه بالای مرغ در کنار کم شدن تقاضا از سوی مردم، کاهش دوباره قیمت مرغ در بازار را به همراه داشته است.

مهدی یوسف‌خانی درخصوص روند قیمت مرغ در روزهای اخیر گفت: قیمت مرغ نسبت به چند روز گذشته باز کاهش قیمت را تجربه کرده است و هر کیلو با قیمت ۶ هزار و ۹۵۰ تومان به‌فروش می‌رسد.

وی افزود: درحال حاضر با پایان تعطیلات عرضه گوشت مرغ در بازار افزایش یافته است و باتوجه به کاهش تقاضا از سوی مردم قیمت‌ها تا حدودی کاهش پیدا کرده است.

یوسف خانی قیمت مرغ را تا ماه محرم بین ۶هزار و ۸۰۰ تا ۷ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد وگفت: انتظار می‌رود قیمت‌ها در این مدت در همین بازه بماند و افزایش قیمت قابل توجهی نداشته باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با اشاره به نارضایتی مرغ‌داران به قیمت فعلی مرغ گفت: مرغ‌داران درحال حاضر مرغ را با قیمت ۴ هزار و ۵۰۰ تومان به‌فروش می‌رسانند که با توجه به قیمت تمام شده ۴ هزار و ۴۰۰ تومانی برای پرورش مرغ در هر کیلو ۱۰۰ تومان سود می‌کنند که برایشان قابل قبول نیست.

یوسف خانی گفت: در صورتی که قیمت نهاده‌ها کاهش پیدا کند و قیمت تمام شده تولید مرغ نیز کم شود در زمان‌هایی که در بازار با افزایش عرضه روبرو می‌شویم توان رقابت با کشور ترکیه و صادرات مرغ به کشورهای مختلف را پیدا خواهیم کرد که به سود تولید کننده خواهد بود.

وی صادرات مرغ در حجم بالا را منوط به داشتن مدیریت مناسب دانست و گفت: درحال حاضر صادرات مرغ انجام می‌شود اما قیمت بالای تولید مرغ باتوجه به قیمت زیاد نهاده ها توان رقابت را در بازار خارجی از مرغ‌داران ایرانی گرفته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.