یک پرسش درباره حکم جدید دیوان عدالت اداری

مانور تجمل پورشه‌ها مجاز شد؟

|
0 دیدگاه

دیوان عدالت اداری حکم به لغو مصوبه دولت در مورد واردات خودروهای لوکس داد، حال آیا قرار است بر اساس این حکم تمام خودروهای توقیف‌شده امکان ترخیص پیدا کنند و به‌جای امحا یا صادرات وارد خیابان‌های کشور شوند؟

در پی تأکیدات مکرر مبنی بر منع واردات کالاهای لوکس، در شهریور ماه سال ۹۳ مصوبه‌ای از سوی دولت درباره ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی تحت عنوان خودروی لوکس صادر شده بود.

در این بین تعداد زیادی خودرو در گمرک و سازمان اموال تملیکی  به‌صورت بلاصاحب و متروکه باقی ماند. در ماههای گذشته نیز بحثهایی مبنی بر امحای این خودروها مطرح شده بود که طبق نظر  مسئولان مرتبط، صادرات مجدد این خودروها به‌عنوان راه حلی به‌جای امحا مطرح شده بود.

اما بر اساس حکم جدید دیوان عدالت اداری خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی لوکس محسوب نشده، بنابراین ممنوعیتی برای واردات ندارند.

نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که؛ آیا قرار است بر اساس این حکم تمام خودروهای توقیف شده امکان ترخیص پیدا کنند و با وارد شدن به خیابانهای شهرمانور تجمل خودروهای لوکس این بار از این مسیر عبور کند؟

به گزارش تسنیم، پیش از ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی، برخی افراد می‌توانستند از سهمیه واردات این خودروها برخوردار شوند که بر این اساس  نسبت به واردات اقدام کرده بودند، اما طبق مصوبه دولت، خودروهای آنها  توقیف شده بود و امکان ترخیص نداشت.

دیوان عدالت اداری روز گذشته با ۵۷ رأی، مصوبه دولت مبنی بر منع واردات خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی را باطل کرد و این رأی دیوان، از زمان تصویب مصوبه دولت قابل اعمال است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.