مبارزه با قاچاق کالا نیازمند ارتباط سیستمی دستگاه‌های مرتبط است

|
0 دیدگاه

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در امور تولید با بیان این که این وزارتخانه سردمدار مبارزه با قاچاق کالاست گفت: ما در مبارزه با قاچاق جدی هستیم اما مبارزه با این معضل نیازمند ارتباط سیستمی دستگاه های مرتبط است.

رضا رحمانی در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما با اشاره به موضوع قاچاق در کشور گفت: این وزارتخانه سردمدار مبارزه با قاچاق کالاست.

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در امور تولید افزود: ما در مبارزه با قاچاق جدی هستیم اما مبارزه با این معضل نیازمند ارتباط سیستمی دستگاه های مرتبط است.

وی تاکید کرد: بیشتر آیین نامه قانون قاچاق کالا هم تدوین شده است و امسال نیز عزم مقابله با قاچاق مشهود است.

وی همچنین بر توجه به صادرات محصولات دانش بنیاد تاکیدکرد و گفت: در این صورت اقداماتی صورت گرفته تا رفته رفته ۲۰ درصد صادرات کشور دانش بنیان باشد.

رحمانی در ادامه اقتصاد مقاومتی را از مهمترین برنامه های راهبردی وزارت صنعت دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی محور کار ماست و به ویژه با سه میلیون صنف در کشور مرتبط هستیم که ۶۰۰ هزار صنف آن تولید است.

وی تاکید کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور ستادی چابک است که دستگاه های مختلف درآن مسئولیت دارند و مواردی که به اطلاع معاون اول می رسد ظرف ۲۴ ساعت آقای جهانگیری موضوع را از مسئولان و دستگاه های مربوطه پیگیری می کند.

قائم مقام وزیرصنعت معدن و تجارت گفت: در دو سال اخیر براساس برنامه ریزی ها از خام فروشی دوری کردیم به گونه ای که هم اکنون خام فروشی معادن کاهش پیدا کرده و علت اصلی آن توجه بیشتر به توان داخل است.

رحمانی در ادامه گفت: در مناطق آزاد نیز از تولیدات داخلی حمایت می کنیم و بسته هایی نیز برای حمایت از صادرات گذاشته ایم و از سوی دیگر از ورود کالایی که مشابه داخلی دارد جلوگیری می کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.