محدودیت پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی نیمه فعال برداشته شد

|
0 دیدگاه

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مرکزی گفت: با تدابیر خاص، محدودیت پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای کوچک و متوسط نیمه فعال در این استان برداشته شد.

ظفر افشون روز یکشنبه در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک ها با مسئولان اجرایی حوزه اقتصادی استان مرکزی، افزود: بر اساس تصمیم های دولت تدبیر و امید برای رونق بخشیدن به بنگاه های اقتصادی نیمه فعال و نیمه تعطیل که با ظرفیت زیر ۵۰ درصد به فعالیت مشغول هستند، سه مانع اصلی داشتن چک های برداشتی، اقساط معوقه و کمبود وثیقه که از مهمترین مسایل برای دریافت تسهیلات از بانک ها بود، برداشته شد.
وی ادامه داد: دولت با برداشتن ضمانت های سنگین از واحد های تولیدی و نادیده گرفتن چک برگشتی و اقساط معوقه تسهیلات ، زمینه افزایش تولید و فعال سازی واحدهای نیمه تعطیل را فراهم کرده است.
به گزارش ایرنا، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مرکزی، حداقل سقف پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط این استان را چهار هزار میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: سقف پرداخت تسهیلات به واحدهای نیمه تعطیل برای بانک ها این استان توسط دولت برداشته شده است و بانک ها می توانند به تعداد واحدها های نیمه تعطیل استان تسهیلات در اختیار آن ها قرار دهند.
مسئول شورای هماهنگی بانک های استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بانک ی استان با توجه به نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، تلاش دارند با بررسی طرح ها و تسهیل روند اعطای وام به واحدهای تولیدی، نقش خود را در این حوزه به خوبی انجام دهند.
احمد ملکی راد افزود: ۹۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال امسال در استان مصوب شده است و ۴۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی با یادآوری کسب ۱۸ ماه تنفس بدهی و پنج سال تقسیط بدهی شرکت های ماشین سازی، واگن پارس، آذر آب، هپکو و آونگان افزود: برخی از این شرکت ها تسهیلات خود را از تهران دریافت کرده اند و شماری نیز برای اجرای این طرح به کارگروه رفع موانع تولید معرفی شده اند.
معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: طرح رونق تولید برای واحدهای تولیدی نیمه تعطیل یکی از اقدام های موثر در راستای افزایش تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی است که در این استان پیگیری می شود.
به گزارش ایرنا، سید علیرضا مصطفوی افزود: برداشته شدن موانع پرداخت تسهیلات به واحدهای نیمه تعطیل با هدف افزایش پرداخت تسهیلات سهل و آسان به این واحدها انجام شده و گامی کلیدی در گره گشایی از معضلات این بخش است.
بر اساس طرح عارضه یابی صنایع استان مرکزی که بر روی ۱۶۸۱ واحد صنعتی بالای ۱۰ نفر کارکن استان انجام شد، ۶۳٫۱ درصد از واحدهای استان درحال فعالیت هستند، ۱۱٫۶ درصددر زمره واحدهای تعطیل موقت و ۲۳٫۱ درصد نیز تعطیل دائم است.
استان مرکزی دو هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد که رتبه نخست تنوع محصولات صنعتی کشور ، رتبه دوم صنایع مادر تخصصی و رتبه چهارم صنعت را در کشور به خود اختصاص داده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.